Месечна Архива: Од ноември 2008 година

Потрагата за повеќе сообраќај, прва станица Technorati

Add to Technorati Favorites

Add to Technorati Favorites

Ова ќе направи скриена малку разлика јас се прашувам? Добро ај да се видиме ми даде кликнете и ме додадете ја во вашите омилени.

Nokia го забавува 5800 објавувањето Q1 2009 година за велика БРИТАНИЈА пазар

И кој би помислил дека Nokia има одложи пуштањето на 5800 Xpressmusic телефон. Поставување да се земе малку на борбата на iPhone, но во долниот крај на пазарниот сегмент не high-end дека на iPhone во моментов има сите сее нагоре.

Но, ако се надева да го добие пред Божиќ во велика БРИТАНИЈА тогаш сте надвор од среќа, да се добие нешто друго, мислам дека Nokia ќе се надевајќи се дека тоа е една од премиум модели како N96 дека само навистина не се сече. Можам да кажам дека јас не сум фрустрирани за одложување, бидејќи јас сум. Мислам дека веќе објави дека во Шпанија и Русија, да се надевам дека тие го прават некои добри работи бета тестирање тоа за нас да железо од грешки пред да станува збор за велика БРИТАНИЈА, неговата единствена утеха можам да земе од него во моментот.

Значи, ако не сакаат на iPhone, не ми се допаѓа Windows Mobile и дека G1 е satans дете, но не сакате на екранот на допир, телефон, тогаш ви се случува да треба да се чека до 2009 година да добиете на вашите раце на Nokia 5800, бар humbug.

Nokias Помлад iPhone ривал закажана за ослободување 2009

[ад#postlinks]

Alamy зема екстра парче на комисијата

Не порано отколку што се приклучат тие сакаат да се преземат повеќе пари од пари јас сеуште не сте заработени. Ok, па земајќи повеќе од она што се надевам дека за да се заработи, но се уште дополнителни 5% од моите идни потенцијални приходи. Alamy се сепак намалувањето на трошоците за чекови или плаќаат во друга валута, но јас сум сигурен дека тие ќе го добие и фотограф про или на друг начин ќе биде губење на надвор.

Повеќе информации тука на промени. Има ли подобар начин да се обиде и да се направи пари од фотографија hobbie се прашувам?

Alamy прозорци комисија

Alamy гледишта, но не и продажбата на

Па тоа е неколку недели, бидејќи јас бев прифатен во Alamy но, како уште не сум се продаваат нешто. Не можам да кажам дека сум изненаден и своите не е лесно да се добие некој да купи вашите снимки и со каталог од над 14million слики, постои голем број на избор за повеќето предмети.

Но имам некои ставови и она што се чини дека да се исто толку важни како на сликата за себе е како ќе означите слики. Стави нешто едноставно и во неколку реченици и што не се случува да се добие никаде. До сега имам само стави 50 слики горе, но јас веќе добив 26 ставови, но, за жал, не, таа зумира. Ова е кога некој, таа зумира сликата по пребарување да се погледне во него во поблиску детали.

Ако јас ќе одам да се прават пари на сите од неа, јас сум случува да треба да се стави многу повеќе слики нагоре и да осигура дека квалитетот на сликите се одлични. Ќе добиете рангирана во дел од тоа колку често вашиот слики се пребаруваат а потоа зумираната. Таму е малку повеќе од само тоа, но како google ако сакате вашите слики да се појави на врвот на пребарување треба да се стави некои напори.

Па своето време да добијат некои повеќе слики и да го прошири како уште мал портфолио на слики и до квалитет и да бидат повеќе различни со она што јас го испратите. Излегувам и преземање на повеќе снимки звучи одлично за мене и е дел од причината поради која сум се приклучи на прво место да ме направи нешто повеќе за она што јас сум земајќи.

Значи, ако се приклучат Alamy, квалитетот на сликата и ознаки е многу важно, и ако предмет нели е донесена пред тогаш можеби и вашата слика ќе се купи, ако тие имаат потреба од тоа.

Може да ја новата Nokia 5800 биде мојот следен телефон?

Јас го спомнав веќе дека сакам, нема потреба нов телефон, но сеуште не се одлучи која да ја добиете. На iPhone е голема, но добро, секој има еден и јас сакам да бидат различни. HTC Touch HD е напукнување телефон, но како што јас сум на Т-mobile мрежа и имаат попуст јас би сакал да остане со нив, па што би значело добивање на тоа sim слободни.

Но во сегашната клима трошење £544 на Expansys е малку стрмни нов договор е надвор опција, но јас навистина не може да се пречи со кавга за напуштање на Т-мобиле да се вратат назад.

Па на сите нови Nokia 5800 (не Цевка се сеќавам), неговата доби доста се дека јас сум во потрага за. Пристоен екран на допир, во 640×360 својата доби тоа, WiFi, HSDPA и јас не сакате премногу голема. Јас немам големи џебови па јас не сакате нешто што е толку широк како лаптоп или и јас не сакам тоа да се чувствувате убаво во раката и ќе биде во можност да се одржи тоа лесно.

О, и последно, но никако најмалку важно, добро животниот век на батеријата. Зошто е тоа дека луѓето се среќни да имаат телефон кој трае само еден ден.... и жал ми е, но тоа едноставно не е доволно добар. На 5800 изгледа како неговата доби одлична траење на батеријата и некои добри апликации во голем пакет, кој се надевам дека ќе биде прилично евтини. Значи, кога е тоа да се спроведе во велика БРИТАНИЈА, нема идеја, декември се уште е можност, но нејзината потрага веројатно дека нејзините не се до следната година. Ако сте во Шпанија имате недела да се чека, се надевам дека ќе уживам во тоа. Јас ќе извештајот назад кога ќе добиете рудникот и направи целосен преглед.

Ако фенси читање нешто повеќе во тој поглед во текот на MobileBurn.com's 5800 преглед

Visit Us On TwitterCheck Our Feed