Месечна Архива: Јуни 2009

Каде се сите АДСЛ Двојна Бенд Безжичниот N рутери?

Сега Безжичниот N е надвор за некое време, АДСЛ надвор за многу подолго и gigabit ethernet од за па... ќе го претпоставам многу подолго од двете. Па каде се сите рутери кои имаат сето тоа тогаш? И таму не се.

Значи, што сакам тоа

Dual Band Безжичниот N
4x Gigabit Ethernet
АДСЛ+ 24Mb поддржани модем, сите во една кутија

И знаете што, во велика БРИТАНИЈА, тоа едноставно не постои. Netgear, не бе, Belikin, erm не бе, о одржи на D-Link erm ... не бе, Енергија и речиси сè, но на 4x Gigabit, мислам зошто мора 3x 100 и потоа 1Gigabit, тоа е само скржавиот за рутер, кој чини £180.

Сега, ако проверете го Кабелот модели тие се сето тоа и многу од нив, dual band, носивост на Gigabit ethernet порти и многу повеќе, освен. Па ајде сите вие производители таму каде е мојот erm 'Сон безжичен рутер' тогаш, сигурно тоа не може да биде тешко да се произведе може тоа?

iPhone Нано, да започне во септември 09 на Водафон и сите други Мрежи? – Updated

iphone-line-up-2009Во понеделникот Apple го објави надградба на тековната iPhone 3GS, нејзините не е голема надградба, нема OLED екран, големо зголемување на животниот век на батеријата или многу од бројни гласините дека опкружен огласот.

Имаше, исто така, нема вести на iPhone Нано дека многумина велат дека се уште е во крилја, но можеби тоа не дека далеку надвор. Затоа секоја година во септември Apple надградба на iPod опсег со нови модели, но се чини дека тие би можеле да имаат suprise во продавница, како можам да знам?

Па на некој пријател дека сака да го добие новиот iPhone 3G S праша за неговата PAC кодот од Водафон, тие не се стави до борба и рече казна ќе испрати нешто преку. Но, тој доби повик денес да се дискутира за друга опција, очигледно Водафон се во разговори со Apple за нов он најави дека телефонот е поставен да започне во септември. Тие рекоа дека разговорите се поставени да се заклучи во 60 дена што може да значи 02 ја губи својата iPhone ексклузивност се справи и Водафон, заедно со сите други мрежи, па O2 / Портокал и T-Mobile може да се добие на 'Нови' телефонот. За многу нов телефон се достапни на не само со 02 биде огромна промена на тековната распоредување модел, е 02 е ексклузивност за да го завршите.

Така беше тоа само за да го задржи својот бизнис и одложување движат надвор од мрежата или бил таму некои фактот зад информации и ние навистина ќе се пее друг модел додаваат на iPhone линија?

АЖУРИРАЊЕ

Па ова беше блиску, но само не на Нано малку. Тоа беше потврдено дека денес Водафон ќе се носи на iPhone 3G и 3GS. Блиску, но без цигара, но во секој случај инфо на Вода најавува нешто беше место на. Така се почека до јануари 2010 година и ќе имаме 3 оператори што нудат iPhone, може да цените се намали, секој е победник.

Gran Turismo PSP Видео Изгледа Неверојатно!!

GT Mobile PSP

GT Мобилни PSP

По суша на вести за ништо нов Gran Turismo, имаме уште една ажурирање ова време на првото видео од GT на сите нови PSP Одат и некои слики, изгледа одлично нели? Yes видео можете да го видите подолу е GT PSP во сите негови 60fps слава, и тоа изгледа зашеметување. Се игнорира возење тие очигледно не добија поим, но тоа изгледа одлично и подобро отколку што тоа го прави на PS2, но ова е рачни конзола. Нема вести на датум на издавање уште и ништо за GT5 на PS3 или очигледно својата он-одлучи, одлично, дојде на Polyphony и Kazunori Yamauchi, побрзај!!

Повеќе информации на GT PSP или GT Мобилен како што може да се нарече.

 • Ќе ги имаат сите песни на GT4
 • Над 800 автомобили ќе биде avaliable
 • Може да се купи за PSP Оди и ОМД диск PSP е

О, и ако ви се пропушти овие спецификации на новиот PSP Движење, се очекува во велика БРИТАНИЈА за суб £200

 • Прибл. 128 x 16.5 x 69 mm (ширина x висина x длабочина)
 • Тежина: 5.6 унци (вклучувајќи тесто)
 • ПРОЦЕСОРОТ: 333MHz
 • 64MB меморија
 • 3.8-инчен дисплеј (480 x 272 резолуција)
 • Вграден стерео звучници и микрофон
 • WiFi 802.11 b
 • Bluetooth 2.0+EDR
 • USB 2.0
 • Memory Stick Micro слот
 • Аналоген видео излез
 • 16GB меморија

Gran Turismo 5 за да се добие штета?

Така, Sony ја играл видео кое можете да го видите подолу во 2009 година на E3 покаже и што не можете да го видите? Да, тоа е тоа некои штети во последната, проверете на насловната на Субару во митинг фази. Тие, исто така, се чини дека да се додадени некои Наскар трки на микс, сите големи за да ја видите.

Но, нема вести на датум на издавање уште или дури и некоја индикација, колку долго не ни треба да чекаме? Тоа е повеќе од 4 години од GT4, кој беше лансиран на PS2, тие се обидува да го убие го исклучите. Сигурно тие може да се пушта во фази со нови преземања секој квартал додавање песни и повеќе функции, но не и неговото одложување, одложување, одложување.

Како и да е да уживате во обновено видео и сите негови потенцијални нови непријатели.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed