Целосна PS3 Need For Speed – Shift Преглед

SHIFT_april14_007

Секоја игра дербито ќе се игра на PS3 е секогаш се мери против Gran Turismo тоа е по сите татко на тркачки игри на доста било формат. Па така секогаш со многу нервоза кога за прв пат се вчита нова игра дербито за да видите како тие мерки, бидејќи овозможува да се соочиме со тоа, нејзините нема да биде толку добра како GT е тоа.... добро ај да видиме.

NFS – Shift Игра Преглед

Да ја започнете играта од страна на прави еден круг краток Брендови се Изведат коло во BMW M3, својата овој која се поставува колку помош на игра се случува да се даде и како тешко НАРОД ќе биде. За мене тоа не сосема испадне во право кога тоа оди низ линијата и јас имав нога рамни на подот М3 сакаше да се вртат како врвот и добив право swapper, непотребно е да се каже тоа не заврши добро. Тоа вид на работа, но јас се уште tweaked прилагодувањата, јас не треба кочница помош и јас сакав посилен противник, па јас промовирана од лесно да Медиум. Потоа можете да направите некоја почетна трка кој ќе реши колку пари ви се случува да се добие. Јас го зазеде второто, па добив $37,000 долари за брзина.

Значи она што не ви се купат како вашиот прв автомобил? И јас отидов за 135i BMW и напукнување избор тоа е се. Јас не сакам никакви на 4wd Audi и BMW веќе има добри за ракување и е брз на патот, значи надвор отидов.

Nfs-shift-promo

Поени се направи цени

Секоја игра сака да додадете на дербито жанр значи она што не NFS – Shift додадете? Поени за да се биде добар и лош, да, ако вие го оставиме тоа доцна за да се пробие во еден агол и пресече уште се вози надвор од патот тогаш ќе добиете некои поени за да помогне да се унапреди вашата кариера. Но, ако сакате да имате убаво чиста раса, тогаш држете го трки линија, кочница во право време (земе предвид промена на racking линија, ако сте на неа и нејзините прочита што навистина треба да сопирачките) и ќе го добиете истиот поени за да го прави тоа право, nip внатрешноста на друг автомобил без допирање нив и ќе добиете поени за чиста помине, или само nip во апекс да го совладате агол и тоа ви дава торба оптоварување на поени. Ги исполнува критериумите на кои се трка и да се добие првиот и ќе добиете полн багажник на ѕвезди кои носат дополнителни поени и повеќе предизвици.

Ракување

Ова е доста важно за игра дербито, тоа треба да биде во можност да реагираат добро на како што може да мислам на автомобил дискови и во оваа тип на игра обезбеди забавна ракување, но не го испорача? Во кофи, својата Брилијантна со капитал Б, ОК па јас сум играње со нови тркала (повеќе за тоа подоцна), но јас сум се игра GT Пролог цела недела и тоа е толку многу подобро неговите невистинити.

Моќта од еден агол и можете да убаво се одржи лебдат или точно слајд лесно и наместете вашата линија, кочница доцна и можете само за да се олесни исклучување на сопирачката и совет пети околу надвор од аголот исто како што можете да во еден автомобил на батерии за овој уред. ОК па имам низок ABS поставување и истата за контрола на тракцијата повторно на ниско ниво, но на кого му е гајле, јас сакаат играта да се забавува мене и тоа го прави. Тоа го прави ракувањето модел на Gran Turismo се чувствуваат дрвени споредба и да со слични поставки.

Секој нов автомобил ќе се вози исто така, се чувствува различно како тоа треба да се земе MX5 за диск и може да се види зошто луѓето ритла за тоа, тоа изгледа фантастично, чекор во DB9 и тоа се чувствува правилно брзо но малку незгодни, како и, можете да се чувствуваат дополнителна тежина и недостаток на сопирање моќ што се обложувам е исто така очигледна во патниот автомобил.

Морам да кажам јас никогаш не сум сакал да се вратам и да игра тркачки игра повеќе од овој, оној, кој ги вклучува сите GT и GTR/2 многу, како комбинација на глоба ракување модел и само проклето добра забава, тоа мора да биде до таму со најдобрите, на кратко тие имаат победник на своите раце во моето мислење.

Подесување на Автомобилот

Па што сте ја купиле вашиот автомобил и заработил неколку точки и малку пари, па се што можете да направите со него. Добро, играта исто така има убаво малку надградба центар. Може да се направи автомобил полесни, додадете надградени суспензија, дербито на издувните гасови или додавање на аеро пакет, целата многу. Исто така можете да го промените се наслика боја или додадете vinyls својот убав дополнителни допир дека само додава на играта и привлекува во дури и повеќе.

Противникот АИ

Тие се fiendish мали нешта, кочница малку рано и тие ќе nip околу надвор од вас на повисоки нивоа, тие се inteligent и ќе се обиде да го блокира и тие лесно ќе излезе кочница, ако ти се обиде и да ги преземат лесно. Но, ако закачите тие, исто така, ќе им помогнам назад, ќе се чувствуваат како да се вози добар on-line, но фер конкурент, тоа ја прави играта голем забавно да се игра.

GT@_2_2Shift_BMWM3GT2_05

Графика

Своите добри, но не сосема GT полира добро, но тоа навистина не е важно, има многу детали и таму никогаш не е било застој или рамка го оценувате прашања во било која точка. Работите не се како масна или како полиран но, тогаш јас сум се концентрира на клипинг свири и добивање на согласност право и не гледа во поглед низ долината, но не го земе тоа како графика биде лошо, тие не се тие се, всушност, многу добра. Тие исто така се користи графика за подобрување на трката, smack во страна на друг автомобил и бојата одеднаш ќе се оди и на екранот оди црно и бело, smack во задниот дел на автомобилот и на екранот оди нејасна, па можете да се обидете и измамник, но не можете да видите за време потоа.

Би сакале да мислиш дека некој не би се купи оваа игра, бидејќи на графика не се GT добри, но потоа, еј имаме чекаше 5 проклето години за обновено целосна GT игра (начин на начин премногу долго) и се уште не знам кога тоа може да се појави, NFS Shift е тука сега...!! Проверете видео подолу, тоа изгледа слатко.

Звук

Не можете да имате добри трки игра без одличен звук и оваа игра е одличен звук. Вози низ тунелот и може да се слушне на издувни гасови се погласни како што ricochets надвор од ѕидовите. Секој автомобил звучи исто како патот автомобили не дека јас сум слушнал, тие не се само уморни за да се направи звучи нешто како што треба, тие имаат очигледно направи фер малку на земање на примероци за да се добие звуци само право. Ефектите кога ќе пропадна или удри друг автомобил се добри и звучи навистина функционира, ќе сакате да се вози друг автомобил за да видите колку е интересна моторот се случува да звук. Тоа е една од оние трки игри, кои ќе играат дека малку да се гласни, бидејќи само сакате да се чувствувате како да сте во автомобил.

Било Лошо Битови?

И не, навистина, јас би сакал тоа да се сетам на мојот екран избор, не треба да го поставите секој пат кога јас трка, но тоа може да биде фиксиран во едно ажурирање. Повеќе кола би било убаво и повеќе автомобили, но досега не сум играл на многу повторно, па навистина не жалба уште.

Заклучок – Оценка 9/10

Како игра за да се забавуваат и да се понуди брилијантен ракување, одлична графика и некои нови и забавни функции својата голема. Јас не сум играл некој од NFS серија за некое време, но јас се користат да сакаат да играат на КОМПЈУТЕР, повеќе коло врз основа и помалку патот пристрасно отколку во минатото, но за нејзината уште бомбичка. Ако сте биле размислува јас ќе чека додека GT 5 доаѓа надвор не се ова и сод нив тоа навистина е добар натпревар. Никој не постои огромна листа на автомобили, но, тоа само значи дека ќе поминуваат повеќе време за надградба и играње ќе ја вашата моментална автомобили, да бидеме искрени, колку од 1000 автомобили во GT ќе ги избрка секој случај. Јас сум падна точка бидејќи графика може да биде малку подобро, но, тогаш повторно, јас сум среќен тие само што влегов на игра надвор, и помина повеќе време на возење модел.

Мислам, јас сум само управувано голем junk на Nurburgring, кој беше голема забава и тоа се чувствува од далеку пореално отколку тоа го прави во GT, неговата голема оди и купи и да се надевам дека ќе има некои нови DLC за да се задржи на играта свежо за долго време да дојде. GT, јадат NFS течност, вашиот дена може да се нумерирани.

3 Одговори Целосна PS3 Need For Speed – Shift Преглед

  1. [...] види демонстрација на тоа да се биде искрен. Јас не малку преглед на тоа вчера. GumpDump Блог Архива Целосна PS3 Need For Speed – Shift Преглед Одигра повторно ова утро и нејзиното добивање на подобро, единственото нешто што не ми се допаѓа се пловејќи [...]

  2. PS3 вели:

    одличен пост, ме натера да мислите. PS3 правила.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителните полиња се означени со *

17 + дванаесет =

Visit Us On TwitterCheck Our Feed