Новороденче до 6 месеци од суштинско значење треба да купат

Малку повеќе од пред една година на труп пристигна со убава малку момче кое сака за ништо, но всушност потребна носивост и носивост на нови работи од играчки за детски колички и чудни шише или 6 сите на кои е потребно многу труд. Значи, тука е листа на нештата што работел за нас и ние ќе се разгледа како суштински купува.

 

Па ај да се започне со работите кои работеле и биле вистински најдобар купува. Јас ќе направам мини преглед за секој објект како да се зошто е добро или само просек. Имајте на ум дека некои работи едноставно не се користи во првите шест месеци, но беа големи 6months +

Новороденче до 6 месеци најважен – најдобар Купува

1. Quinny Зуи Pram + Додатоци Преглед

На pram за мене беше повеќе истражувања кои само за сè друго се става заедно, дали ќе се оди лесни, систем, да се добие нешто што има креветчето како и на седиштето и дека тоа може да има столче прилог листата оди еден. Но, по многу размислување и чудни тест возење или три добивме одредување на Quinny Зуи.

Зошто? Добро, тоа ticked сите кутии, тоа беше систем pram кој се монтира на MaxiCosi Cabriofix столче голема за да се префрлите на малиот човек од автомобил директно врз pram без будење него кога тоа е потребно. Тоа не беше тешки или премногу големи и се чувствува одлично во шоуто. Но на крај тоа е многу лесно да се соберете и да се добие назад, потчукнете за да го фати и вие само да се види тоа се зголеми.

Ние, додаде шопинг превозникот, срам, ова не дојде како стандард и ние купивме Креветчето и нога-muff сите се покажа како одлично и висок квалитет. Нејзините начинот на кој подобро од Mothercare противвредност и како комбинација победи Мамас и Papas да се подигне, не гледам понатаму ова е напукнување pram систем, ако не е најевтин. Ние, исто така, го купи footmuff и carrycot плус шопинг кошница, не се евтини, но тоа е фантастичен.

 

2. Макси - Cosi Cabriofix Столче Преглед

Не многу да се каже за овој навистина, тој работел на лекување, успеа добро со чудни истури и бенг. Нејзините не дека светлината, но потоа повторно сакате да биде силна, па тоа е добра работа. Нејзините освоено многу преглед за неговиот дизајн и безбедноста, и тоа исто така се опремени со pram, ќе видите многу од нив и за тоа, бидејќи тие се многу добри.

Тие се прошири како тие го прават, се преземат некои соочи од првиот тогаш главата воздржаност и тоа траеше до над 12 месеци кога го купив пред се соочуваат со седиште. Неговото најдобро да не се движат од нив да напаѓач соочуваат со седиште премногу наскоро како и нивните вратот и мускулите дека не се добро развиени. Всушност, многумина велат дека задните соочуваат со седиште е најбезбедно работа додека тие се 2.

Ние купи и Макси-Cosi Easyfix База, која може да се користи како реагирале брзо и без ако колата не мора тоа опремени кои рудникот во времето не. Нејзините па толку лесно да се добие во и надвор и тоа секогаш го даде таа позитивна фирма кликнете кога беше на место. Дека прво патување дома е многу посебни еден и овој седиште секако ми помогна да се чувствуваат подобро, имајќи го во тоа.


3. Мамас и Papas Крајбрежје Cot Преглед

Отидовме за Мамас и Papas Крајбрежје Cot и Промени, тие се чувствуваат како тие се изградени како гранит, лесно да се изгради и да се изгледа добро. На Cot себе има корист што тоа може да се конвертира во кревет кога времето е во право и, очигледно, hight на база на cot е прилагодлив.

За да ја прилагодите тоа не е најлесниот понекогаш како завртки не се најдобри во лоцирање понекогаш, но по намалувањето неколку пати станува полесно откако ќе добие играчка. Таму се поевтини алтернативи од таму, но ова на еден ние се допадна најмногу за пари.

4. Tommee Tippee Шишиња + Steamer

Во одреден момент ќе треба шишиња, но кои од нив? Отидовме за Tommee Tippee шишиња, како што тие ги имале освоено многу прегледи и неколку пријатели сте ги користеле. Ние немаше проблеми со нив и нашите момче нели или која е главната работа.Ние имаме само надгради шише teats да побрз проток на оние што тој доби постарите, тие се уште се во употреба денес за неговата утро и ноќ гасови.

Како и за steamer работи беспрекорно за 12months без ниту еден hiccup и о неговите се користи многу. Тоа има носивост на шишиња и работи брзо. Не најлесно да порта околу можеби, но еј ќе се навикнеш на тоа.

5. Tomy Starlight Dreamshow

Сега не е време кога на вашето бебе не сосема може да се реши на свој, но е да се премногу стари за да треба да се потресе да спијам, ова проектор светлина е совршен за тоа. Во досието на страната на cot точка на таванот и еј presto имате нешто да напад вниманието на вашето бебе доволно долго за нив да се откажат да спијат на нивните сопствени. Најверојатно нема да мора да го користат за премногу долго или премногу често, но нејзината вредност од неговата чекаат во злато кога ќе го направите.

6. Lamaze Играчки

Сосема едноставно целиот спектар на Lamaze играчки се големи не една работа дека ние купи или каде што ни е дадена нели е одлично за него. Текстури, звуци и шумови дека тие се направи се сите брилијантен, и ќе им помогне да се развијат во многу начини. Мислам дека неговите омилени беше кучето што barked, светло зелена и со squeakers и сите видови, вие не треба многу од нив, но тие се вредно и квалитетот купување.

 

7. BT 150 Бебе Монитор

И ова малку може да биде малку на рудникот поле, голем број на различни прави да се купи и на големо прашање на дали одат за еден со камера или не. Решивме да не се добие камерата, многу луѓе ни советува да не како што ако не сте внимателни, можете само да се гледа нив цело време. Ова е во ред кога тие се многу млад, но неговата звукот кој тие го прават, тоа е важно не е она што тие го прават. Исто така, треба да биде релаксирана за нив, кога тие се постари и да се населат во живот, тие не треба колку гледа. Ние не оди за оној кој го чувствува нивното движење или од истите причини како не се добива видео камера плус некои од нив се несигурни и јас лично мислам дека би можеле да завршат добивање малку neurotic за нив.
Така добивме BT 150 Бебе монитор и нејзините беше брилијантен, на своите прави сите работи сакавме, својата доби голема батеријата и е навистина чувствителни речиси премногу ако не се сврти надолу, но еј своето големо да се слушне вашиот сопствен бебе ' рчењето самиот да спијам како што заспивам. Новата палета на БТ Бебе Набљудувачите, исто така, има и некои нови карактеристики и сигурен сум дека се исто толку добри.

8. Вашето Бебе Недела По Недела

Јас не сум дека заинтересирани за книги кои ви кажам како да се направи она што мислите дека треба да се инстинктивно, но оваа книга е божји дар како нов родител. Нејзините не пизда или догматичен како некои од нив се, но тоа ве води низ процесот на доведување до вашето бебе. Ние со тенденција да се прочита пред еден месец или така, па тоа беше брилијантен во ни помага да не се влезе во лоши навики.

На пример, не се на вашето бебе во автомобилот за да ги добиете за да спијат како тие да се навикнеш на него и секогаш сакаат иста секој пат кој не е добар за нив или за вас, јас би можеле да одат, но само ако се купи една книга да добиете оваа, тоа е веројатно нашата единствена најдобри купување.

9. Grobag вреќи за Спиење

Од рана возраст нашата мала момче не сакаше да ги задржи уште кога тој спиеше со нето резултатот што тој понекогаш ќе се разбудам во средината на ноќта и да бидат ладни имајќи го започна својот ќебиња. Па решивме да го добиете најмалите Grobag ние би можеле која имаше убаво дополнителна карактеристика на дополнителен сет на poppers што значи тој не би се лизга надолу внатре, тоа се толку мали.

Од тој момент до денес тој е се уште во Grobags, квалитетот на материјалите што се користат и дизајни на сите нив е голема. Тие помош од безбедносна гледна точка и ако имате бебе што се движи околу како нашиот не, вие не ќе сакаат да се користи ќебе, тоа е сигурно.

10. Фишер-Цена Прашума Салата

Последно, но не и најмалку на Фишер-Цена Fainforest Салата повторно ова е уште една суштинска купување. Тоа може да се задржи вашето бебе забавуваа, за неколку часа пред тие да се мобилни и со светла и музиката тие се дојде да се слушне и да се види нови работи плус како што тие стареат потоа започнете да се допрат и да си играат со мобилни телефони, часови на забава за секого.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителните полиња се означени со *

3 × 1 =

Visit Us On TwitterCheck Our Feed