Ќе Новиот Withings Smart Скали ми помогне да губат телесната тежина

Па јас како gadgets, кои не. Но, тие може да ми помогне да губат телесната тежина?

New Withings Scale

Нови Withings Скала

Па, јас ќе одам да го стави на тест и тука е планот.

Fitbit

Добро прво јас веќе добив Fitbit и тоа навистина ми помага да се излезе и да оди. Секој ручек на работа и во текот на викендот одам и прошетка низ главно работи по децата, но неговиот убаво да се најавите чекори, скалите сум се искачи и како било калории сум изгорена. Тоа само се чини дека треба полнење на секои неколку недели, па тоа е, исто така, бонус јас не може да издржи да биде дадилка на gadgets, кои треба да живеат во позадина.

На Fitbit, исто така може да линк во Withings сајт и обратно, Runkeeper и TACTIO на iPhone, исто така, им помогне да се донесе сето заедно во едно место. Потоа ќе можете да видите колку добро ќе се случува и тие дури и може да се постави за да ти отегчавам да се исклучите вашиот арсен и да се направи нешто и сите ние треба тоа понекогаш.

 

Сите Нови Withings Smart Скали

Па скали се случува да ми помогне track my губење на тежината и како или што е уште поважно мојот загуба на масти, не се смее на задниот ве молам. Исто така, како дополнителна придобивка на нови вага имаат функција која песна вашиот одмор отчукувањата на срцето и тест што движењето на нивоата на CO2 се во собата се чуваат. На одмор чукање на срцето ќе биде добар начин за да се види дали некоја од одење и трчање е да се има некоја корист, но јас не сум премногу сигурни во врска со движењето на нивоата на CO2, но ќе видиме.

 

Па така, кога таа ќе пристигне јас ќе ја објавите една критика на патот на скали и мојот напредок и нека знаете што е софтвер и gadgets, се работи за да ми помогне и кои не се. О, и јас би можеле дури и да ви кажам што ми тегови и колку неговата надевам дека паѓа, па можеби и ние можеме да ви помогнеме едни на други.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителните полиња се означени со *

5 × 3 =

Visit Us On Twitter