Категорија Архива: Потрошувачите Gadgets

Withings Smart Скала реалниот свет преглед

Па тоа е неколку месеци, бидејќи добив нови најновите Withings Smart Скали и тие се големи, но тие се вреди да не inconsiderable сума од £130? Mmmm

Пристигнување и Подесување

Сето тоа пристигна во една прекрасна добро заштитени кутија и беше прилично лесен за инсталација но вие не треба да се користи стан на iPhone или Android. Работеше многу добро за iPhone, но јас прочитав во неколку места, тоа не е сосема така лесно на Андроид еквивалент па да внимаваш за тоа.

Withing-Smart-Scales

 

Користење на iPhone стан направи нештата лесно, но тоа е нешто што некои луѓе купување може да не бидат свесни и тоа не беше нешто што би го собрал од двете.

Што се тоа како да го користите

Брз и лесен е одговорот. Чекор на врвот и колку што се прилично централна тоа покажува вашата тежина и за секунди подоцна се покажува три ликови на кои таа смета дека тоа е и неговата доби право во секое време. Тоа потоа го прави телото масти читање проследено со пулсот стапка. Пулсот стапка е најголем хит и го пропушти дел од процесот јас би рекол 3 од 10 пати не успева да добие пулсот стапка. На C02 читање е малку, па ако јас сум искрен, тоа го прави да изгледа точни дека во текот на потоплите денови кога прозорците се отворени повеќе можете да видите на капка, па јас може да се види промената не сум сигурен од корист.

Првите Неколку месеци

Па јас се заглавил права и одлучи да се види дали ова може да ми помогне со некои губење на тежината и на брз одговор е да, но само со dollop на сила на волјата и некои дополнителни вежби. Но тоа е одличен начин да се види дека напор што би направиле да се направи повеќе вежби резултира во губење на тежината. Досега сум изгубила не inconsiderable камен на тежина и јас сум уште се повлекува на секој ден да се види, ако сум направил било понатамошен напредок.

Преглед Рејтинг – 8/10

Тоа е добра gadget и јас би го купите повторно ако имав одлуката да се направи втор пат. Што треба да се користи со други gadgets, и јас сум поврзани сето тоа да ми Fitbit и две работи навистина добро заедно со Fitbit стан покажува ажурирани тежина форма на скали брзо и лесно. Тоа е многу подобро решение од скали со само еден екранот и ако можете да си го дозволиме тоа би се обратите за тоа, лично.

Ќе Новиот Withings Smart Скали ми помогне да губат телесната тежина

Па јас како gadgets, кои не. Но, тие може да ми помогне да губат телесната тежина?

New Withings Scale

Нови Withings Скала

Па, јас ќе одам да го стави на тест и тука е планот.

Fitbit

Добро прво јас веќе добив Fitbit и тоа навистина ми помага да се излезе и да оди. Секој ручек на работа и во текот на викендот одам и прошетка низ главно работи по децата, но неговиот убаво да се најавите чекори, скалите сум се искачи и како било калории сум изгорена. Тоа само се чини дека треба полнење на секои неколку недели, па тоа е, исто така, бонус јас не може да издржи да биде дадилка на gadgets, кои треба да живеат во позадина.

На Fitbit, исто така може да линк во Withings сајт и обратно, Runkeeper и TACTIO на iPhone, исто така, им помогне да се донесе сето заедно во едно место. Потоа ќе можете да видите колку добро ќе се случува и тие дури и може да се постави за да ти отегчавам да се исклучите вашиот арсен и да се направи нешто и сите ние треба тоа понекогаш.

 

Сите Нови Withings Smart Скали

Па скали се случува да ми помогне track my губење на тежината и како или што е уште поважно мојот загуба на масти, не се смее на задниот ве молам. Исто така, како дополнителна придобивка на нови вага имаат функција која песна вашиот одмор отчукувањата на срцето и тест што движењето на нивоата на CO2 се во собата се чуваат. На одмор чукање на срцето ќе биде добар начин за да се види дали некоја од одење и трчање е да се има некоја корист, но јас не сум премногу сигурни во врска со движењето на нивоата на CO2, но ќе видиме.

 

Па така, кога таа ќе пристигне јас ќе ја објавите една критика на патот на скали и мојот напредок и нека знаете што е софтвер и gadgets, се работи за да ми помогне и кои не се. О, и јас би можеле дури и да ви кажам што ми тегови и колку неговата надевам дека паѓа, па можеби и ние можеме да ви помогнеме едни на други.

Значи она што е на Apple iSlate случува да ни нудат?

Седам и пишување на старите добри лаптоп со тастатура и прекрасна LED позадинско осветлување 13" екран. Но, јас може да се стори дека со новиот iState, и јас не мислам така јас доста сакаат да имаат убав тастатура за да користите многу ви благодарам. Но, можеби ова не е audiance за нов iState, и ако тоа е она што новиот Apple Таблета се случува да се нарекува.

apple_islate

Значи, што е тоа случува да се користи за?

Па јас може да се види како да се биде добар начин на гледање и сурфање на интернет и гледање на вести, статии и да, ќе го претпоставам читање книги, како ќе Apple се справат со имање на уред кој не се сјајни екран. Па тоа е добро, но јас не сум сигурен дека сакате да потрошите нагоре од £400 или дури и повеќе да се добие една. Сигурно својата случува да треба да биде повеќе од тоа, тоа би можело да биде доста добар за поголеми stratergy игри на програмерите имаат побарано да се погледне во поголема резолуција игри впрочем и се очекува тоа да имаат 3D графика чипови за да зачин работите.

Да тоа ќе биде супер тенок, и имаат убав голем 10" OLED екран кој ќе им помогне да се подобри животот на батеријата, тоа ќе треба да биде доста светло aswell. Јас би го очекувале тоа исто така може да имаат 3G како и Wifi инаку како би се ажурира кога сте на потег, се обложувам на мрежи ќе љубов со повеќе уреди за да се справи со.

Па ние може да се гледа на уредот што се случува да започнете да го обликуваат компјутери во следната деценија, голем пораз и и скапи во тоа. Тоа најверојатно ќе биде голем хит кој многу ќе ви се љубовта и еднаква мерка омраза, мене, јас сум сепак да биде убеден но претпоставувам дека ние ќе дознаете повеќе на 26 јануари, почетен датум? Јас би се оди за месец април или Да се пред-ажурирано iPhone, итн. веројатно во јуни.

Се Канон за да се започне Новата 3D Полу-Pro SLR?

На SLR пазарот никогаш не стои уште со Nikon и Канон бара да се добие како многу удел на пазарот што е можно. Canon неодамна изненади многумина со лансирањето на 7D, Исечете сензор SLR, но со многу функции и речиси исто ниво на Авто Фокусот, како што многу од про модели.

Значи, ова остава 5D Mark II во незгодно место, да тоа е прекрасен Full Frame сензор и одлични динамички опсег, но многу се жалат на надворешното фокус поени не се до работа. Сега тоа не е цел, јас држете има користат еден се чини дека треба да се направи одлична работа. Сепак, јас можам да разберам фрустрацијата на оние кои сакаат FF сензор и повеќе од про ниво карактеристики, без потреба да се добие огромен 1D тело.

Па што се Канон се случува да се направи? И ако гласините се да се верува дека тие се случува да започне 3D посебно на Свадба / полу-pro пазарот во почетокот на 2010 година. Canon Гласини неодамна објавија следниве спецификации,

3D Очила:
16.7 mp FF
7.2 µm пиксели теренот
DIGIC V
Мали магнезиум легура тело слично на 5D2

Сепак се уште нема вести на БОЛЕСТ или повеќе функции. Прстите прекрстени тие додадете сите карактеристики од 7D кон FF сензор, објавија 16mp е само за совршена, како и. Само да се грижиш работа е цената, се чини дека тие би можеле да теренот тој начин повисока од 5DII но, ова ќе биде грешка. Nikon е во близина на Канони лечи и се спрема да го објави на D800 со ажурирани сензор за предизвик на 5DII и за тоа има целосна Про ниво, фокусирајќи се и далечински флеш предизвикувачи вграден во.

Па дојде на Canon го добие започне о и со око, фокусирајќи се молиме и за не толку многу пари и јас би можел да биде за да се надополни на моите 40D на нешто ново.

Може да се новите Google Nexus One мобилен телефон предизвик на iPhone?

google-Nexus-One -1Сега ова се случува да биде интересно. Андроид оперативен СИСТЕМ е прилично добар, им овозможува на позадина на задачите и е толку лесно да се користи (само) како на iPhone, па тоа би можело да се оспори iPhone.

И Nexus One на сликата погоре се чини да биде потенцијален предизвикувач и може да биде доаѓа како рано е јануари 2010 година . Некои би рекле дека ќе биде прв од ваков вид навистина да почнат да им помогнам на Apple iPhone. Одјавувањето на спецификации мора да имаат Apple малку загрижени. Нејзините случува да имаат убав брз процесор, се потенки (да, тоа е шок за мене, како и) и имаат висока резолуција OLED екран.

Камерата се појавува да биде никој да стара 5Mpix и, исто така, има флеш, бара добро досега? да, јас мислам така, како и. Додадете на тоа дека неколку микрофони (една на предната страна на други на задната страна) за да им помогне со отстранување на бучава, па дури и dictation на текст и нејзините гледа дури и подобро. Доказ ќе биде во пудинг сепак но тоа изгледа како за прв пат во многу долго време не може да биде телефон кој може вистински (жал ми е јас не ги брои Пред или Nokia искрено тешко да се користи ривали) да бидат во можност да се предизвик на сите освојување iPhone.

Па тогаш, Apple, ние треба подобра камера, OLED екран со повисока резолуција и истите фантастична употребливост о и одат на подобро животот на батеријата во новиот телефон, ве молам, во текот на вас.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed