Категорија Архива: Фитнес

Withings Smart Скала реалниот свет преглед

Па тоа е неколку месеци, бидејќи добив нови најновите Withings Smart Скали и тие се големи, но тие се вреди да не inconsiderable сума од £130? Mmmm

Пристигнување и Подесување

Сето тоа пристигна во една прекрасна добро заштитени кутија и беше прилично лесен за инсталација но вие не треба да се користи стан на iPhone или Android. Работеше многу добро за iPhone, но јас прочитав во неколку места, тоа не е сосема така лесно на Андроид еквивалент па да внимаваш за тоа.

Withing-Smart-Scales

 

Користење на iPhone стан направи нештата лесно, но тоа е нешто што некои луѓе купување може да не бидат свесни и тоа не беше нешто што би го собрал од двете.

Што се тоа како да го користите

Брз и лесен е одговорот. Чекор на врвот и колку што се прилично централна тоа покажува вашата тежина и за секунди подоцна се покажува три ликови на кои таа смета дека тоа е и неговата доби право во секое време. Тоа потоа го прави телото масти читање проследено со пулсот стапка. Пулсот стапка е најголем хит и го пропушти дел од процесот јас би рекол 3 од 10 пати не успева да добие пулсот стапка. На C02 читање е малку, па ако јас сум искрен, тоа го прави да изгледа точни дека во текот на потоплите денови кога прозорците се отворени повеќе можете да видите на капка, па јас може да се види промената не сум сигурен од корист.

Првите Неколку месеци

Па јас се заглавил права и одлучи да се види дали ова може да ми помогне со некои губење на тежината и на брз одговор е да, но само со dollop на сила на волјата и некои дополнителни вежби. Но тоа е одличен начин да се види дека напор што би направиле да се направи повеќе вежби резултира во губење на тежината. Досега сум изгубила не inconsiderable камен на тежина и јас сум уште се повлекува на секој ден да се види, ако сум направил било понатамошен напредок.

Преглед Рејтинг – 8/10

Тоа е добра gadget и јас би го купите повторно ако имав одлуката да се направи втор пат. Што треба да се користи со други gadgets, и јас сум поврзани сето тоа да ми Fitbit и две работи навистина добро заедно со Fitbit стан покажува ажурирани тежина форма на скали брзо и лесно. Тоа е многу подобро решение од скали со само еден екранот и ако можете да си го дозволиме тоа би се обратите за тоа, лично.

Ќе Новиот Withings Smart Скали ми помогне да губат телесната тежина

Па јас како gadgets, кои не. Но, тие може да ми помогне да губат телесната тежина?

New Withings Scale

Нови Withings Скала

Па, јас ќе одам да го стави на тест и тука е планот.

Fitbit

Добро прво јас веќе добив Fitbit и тоа навистина ми помага да се излезе и да оди. Секој ручек на работа и во текот на викендот одам и прошетка низ главно работи по децата, но неговиот убаво да се најавите чекори, скалите сум се искачи и како било калории сум изгорена. Тоа само се чини дека треба полнење на секои неколку недели, па тоа е, исто така, бонус јас не може да издржи да биде дадилка на gadgets, кои треба да живеат во позадина.

На Fitbit, исто така може да линк во Withings сајт и обратно, Runkeeper и TACTIO на iPhone, исто така, им помогне да се донесе сето заедно во едно место. Потоа ќе можете да видите колку добро ќе се случува и тие дури и може да се постави за да ти отегчавам да се исклучите вашиот арсен и да се направи нешто и сите ние треба тоа понекогаш.

 

Сите Нови Withings Smart Скали

Па скали се случува да ми помогне track my губење на тежината и како или што е уште поважно мојот загуба на масти, не се смее на задниот ве молам. Исто така, како дополнителна придобивка на нови вага имаат функција која песна вашиот одмор отчукувањата на срцето и тест што движењето на нивоата на CO2 се во собата се чуваат. На одмор чукање на срцето ќе биде добар начин за да се види дали некоја од одење и трчање е да се има некоја корист, но јас не сум премногу сигурни во врска со движењето на нивоата на CO2, но ќе видиме.

 

Па така, кога таа ќе пристигне јас ќе ја објавите една критика на патот на скали и мојот напредок и нека знаете што е софтвер и gadgets, се работи за да ми помогне и кои не се. О, и јас би можеле дури и да ви кажам што ми тегови и колку неговата надевам дека паѓа, па можеби и ние можеме да ви помогнеме едни на други.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed