Ознаки: iPhone

Може да се новите Google Nexus One мобилен телефон предизвик на iPhone?

google-Nexus-One -1Сега ова се случува да биде интересно. Андроид оперативен СИСТЕМ е прилично добар, им овозможува на позадина на задачите и е толку лесно да се користи (само) како на iPhone, па тоа би можело да се оспори iPhone.

И Nexus One на сликата погоре се чини да биде потенцијален предизвикувач и може да биде доаѓа како рано е јануари 2010 година . Некои би рекле дека ќе биде прв од ваков вид навистина да почнат да им помогнам на Apple iPhone. Одјавувањето на спецификации мора да имаат Apple малку загрижени. Нејзините случува да имаат убав брз процесор, се потенки (да, тоа е шок за мене, како и) и имаат висока резолуција OLED екран.

Камерата се појавува да биде никој да стара 5Mpix и, исто така, има флеш, бара добро досега? да, јас мислам така, како и. Додадете на тоа дека неколку микрофони (една на предната страна на други на задната страна) за да им помогне со отстранување на бучава, па дури и dictation на текст и нејзините гледа дури и подобро. Доказ ќе биде во пудинг сепак но тоа изгледа како за прв пат во многу долго време не може да биде телефон кој може вистински (жал ми е јас не ги брои Пред или Nokia искрено тешко да се користи ривали) да бидат во можност да се предизвик на сите освојување iPhone.

Па тогаш, Apple, ние треба подобра камера, OLED екран со повисока резолуција и истите фантастична употребливост о и одат на подобро животот на батеријата во новиот телефон, ве молам, во текот на вас.

Ајде Dev тимот каде што е windows 3.1 jailbreak? – Updated

OK, па тие одговориле дека им е потребна некое време и не брзаат да ги правите на windows (Redsnow?) ажурирање. Но, дојде на нејзините беше недели сега. Можеби за прв пат тие не можат да го направи тоа, или можеби тие едноставно не сакаат да поради некоја причина?

Или начинот на кој, за оние кои не се, всушност, сакате да го инсталирате dodgy софтвер, но не сакате да го отклучите телефонот од нивната моментална мрежа, ова е повеќе од малку болка. Само помислете на сите кои софтвер кој доаѓа надвор од 3.1 дека некои нема да биде во можност да се добие.

Прстите прекрстени тоа нема да биде долго и тие попуштат порано отколку подоцна. Ако некој знае нешто за кога тоа би можело да биде од тогаш пост далеку. О, и да го видовме дека постојат и други методи и јас да добиете Mac, да да, но јас не и па не и повеќето луѓе, па, прилично ве молиме вид наскоро.

Ажурирање

Добро Dev тимот мора да е слушање, тие сега објави ажурирање за да се овозможи претходно отклучен 3GS да биде отклучен, но сепак само на Mac со Pwnage. Но таму не чини да се биде добра вест за оние од нас кои сè уште користам windows, да се чини дека dev тимот се должи на ослободување на jailbreak алатката околу 12 октомври, а нејзината да се нарече SnOwBreeze.

Радоста на iPhone

Во ред, па ми се допаѓа мојот gadgets, но во минатото биле МНОГУ анти iPhone. Мислам тоа не мали навистина, неговото траење на батеријата е страшно и резолуцијата на екранот е во ред, нема подобро.

Но имам еден сега и о, дали е тоа една фантастична уред. Како многу annoyingly се каже "само делата' добро го прави тоа. Инсталирање на апликации е детето игра, прелистувањето е сон и поставување на добивање на e-mail од само за никаде е апсолутна doddle.

Ако сакате добар телефон кој ќе може да се играат игри и игри се неверојатни, и постојат илјадници од нив, така што не се случува да се добие на одборот во секое време, наскоро!

Да животниот век на батеријата не е голема, но ќе се користи за да се само потреба да ја полните тоа секоја вечер но, тогаш јас не има wifi и bluetooth, на сите на време и тие двајцата да добијат редовна употреба. Јас не сум со користење на 02 во велика БРИТАНИЈА или јас сум jailbroken тоа да работат на Т-Мобиле кој го прави тоа и сè уште работи.

Екранот никогаш не се појавува да треба поголема резолуција или и број на слободни апликации кои можете да ги користите за да го добиете најдоброто од уредите е само неверојатно, ако не можете да најдете стан треба да не сте во потрага за правото на работа.

И кога имате 50 апликации на телефонот како да направите надградба на нив? И повторно, тоа е лесно, секој пат кога ќе одам во app store тоа ги проверува сите на вашите инсталирани апликации и тогаш ви кажува што имаат надградби. Ќе кликнете на update date сите и тоа само го прави тоа, без да инсталирате и преземање на КОМПЈУТЕР без проблеми само лесно.

Јас не одам да го оценувате тоа 10/10, бидејќи елементи на компромис. Па јас ќе го даде 9/10.

Прстите прекрстени камерата се зголемуваат како што се зголемува животниот век на батеријата, но освен со овие неколку нешта својот неверојатен уред кој заслужува сите plaudits кои се покажаа по тоа.

Јас ќе пост некои апликација и критики во наредните денови и недели.

iPhone Нано, да започне во септември 09 на Водафон и сите други Мрежи? – Updated

iphone-line-up-2009Во понеделникот Apple го објави надградба на тековната iPhone 3GS, нејзините не е голема надградба, нема OLED екран, големо зголемување на животниот век на батеријата или многу од бројни гласините дека опкружен огласот.

Имаше, исто така, нема вести на iPhone Нано дека многумина велат дека се уште е во крилја, но можеби тоа не дека далеку надвор. Затоа секоја година во септември Apple надградба на iPod опсег со нови модели, но се чини дека тие би можеле да имаат suprise во продавница, како можам да знам?

Па на некој пријател дека сака да го добие новиот iPhone 3G S праша за неговата PAC кодот од Водафон, тие не се стави до борба и рече казна ќе испрати нешто преку. Но, тој доби повик денес да се дискутира за друга опција, очигледно Водафон се во разговори со Apple за нов он најави дека телефонот е поставен да започне во септември. Тие рекоа дека разговорите се поставени да се заклучи во 60 дена што може да значи 02 ја губи својата iPhone ексклузивност се справи и Водафон, заедно со сите други мрежи, па O2 / Портокал и T-Mobile може да се добие на 'Нови' телефонот. За многу нов телефон се достапни на не само со 02 биде огромна промена на тековната распоредување модел, е 02 е ексклузивност за да го завршите.

Така беше тоа само за да го задржи својот бизнис и одложување движат надвор од мрежата или бил таму некои фактот зад информации и ние навистина ќе се пее друг модел додаваат на iPhone линија?

АЖУРИРАЊЕ

Па ова беше блиску, но само не на Нано малку. Тоа беше потврдено дека денес Водафон ќе се носи на iPhone 3G и 3GS. Блиску, но без цигара, но во секој случај инфо на Вода најавува нешто беше место на. Така се почека до јануари 2010 година и ќе имаме 3 оператори што нудат iPhone, може да цените се намали, секој е победник.

Па каде се сите Android телефони?

500px-android-logosvg-300x300Ние сите ја сакаме технологијата, ние како gadgets, и ние сакаме на најновите и најголема телефони..... НО, ние не сакаме да се чека да се работи. Па зошто е тоа имајќи толку долго за да добиете некаква добра Android телефони?

Постои сите нови Apple iPhone или неколку од нив ако извештаи се за да биде вистина, но каде се ривал Андроид мобилни телефони? Тие се потешко да се развие, да се прави ограничување на слушалки sockets бидејќи на Apple патенти предизвика проблем кај некои производители или е тоа дека тие не се спроведува multi touch и capacitive екрани во развојот кога се чини дека тие ќе бидат сите бес. Не знам, но неговото преземање на далеку за да долго да се добие нешто надвор да се ривал најдобрите телефони.

Зошто може некој како HTC го измените одлична Допир HD да имаат Android отколку излезе со уште просек HTC Magic тоа навистина не е таа магија на сите свои повеќе зајакот треба да имаат остана во шапка. Ако Андроид оперативен СИСТЕМ е навистина да се направи влијание, тоа треба некои добри хардвер, па каде е тоа да дојде на Sony Ericsson, Samsung и HTC за името, три ни покаже она што можете да го направите затоа што она што сме го виделе досега не се случува да се предизвик на најдобар кои тие треба да направите ако проектот ќе биде успех.

И овозможува да се соочиме со неа, ако Nokia, всушност, започнете да се направи нешто на на S60v5 OS тогаш сите би можеле да имаат се бори за својата рака не поради својата голема, но тоа ќе се продаваат во огромни количини, тоа е Nokia по сите.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed