Ознаки: јануари

Значи она што е на Apple iSlate случува да ни нудат?

Седам и пишување на старите добри лаптоп со тастатура и прекрасна LED позадинско осветлување 13" екран. Но, јас може да се стори дека со новиот iState, и јас не мислам така јас доста сакаат да имаат убав тастатура за да користите многу ви благодарам. Но, можеби ова не е audiance за нов iState, и ако тоа е она што новиот Apple Таблета се случува да се нарекува.

apple_islate

Значи, што е тоа случува да се користи за?

Па јас може да се види како да се биде добар начин на гледање и сурфање на интернет и гледање на вести, статии и да, ќе го претпоставам читање книги, како ќе Apple се справат со имање на уред кој не се сјајни екран. Па тоа е добро, но јас не сум сигурен дека сакате да потрошите нагоре од £400 или дури и повеќе да се добие една. Сигурно својата случува да треба да биде повеќе од тоа, тоа би можело да биде доста добар за поголеми stratergy игри на програмерите имаат побарано да се погледне во поголема резолуција игри впрочем и се очекува тоа да имаат 3D графика чипови за да зачин работите.

Да тоа ќе биде супер тенок, и имаат убав голем 10" OLED екран кој ќе им помогне да се подобри животот на батеријата, тоа ќе треба да биде доста светло aswell. Јас би го очекувале тоа исто така може да имаат 3G како и Wifi инаку како би се ажурира кога сте на потег, се обложувам на мрежи ќе љубов со повеќе уреди за да се справи со.

Па ние може да се гледа на уредот што се случува да започнете да го обликуваат компјутери во следната деценија, голем пораз и и скапи во тоа. Тоа најверојатно ќе биде голем хит кој многу ќе ви се љубовта и еднаква мерка омраза, мене, јас сум сепак да биде убеден но претпоставувам дека ние ќе дознаете повеќе на 26 јануари, почетен датум? Јас би се оди за месец април или Да се пред-ажурирано iPhone, итн. веројатно во јуни.

Може да се новите Google Nexus One мобилен телефон предизвик на iPhone?

google-Nexus-One -1Сега ова се случува да биде интересно. Андроид оперативен СИСТЕМ е прилично добар, им овозможува на позадина на задачите и е толку лесно да се користи (само) како на iPhone, па тоа би можело да се оспори iPhone.

И Nexus One на сликата погоре се чини да биде потенцијален предизвикувач и може да биде доаѓа како рано е јануари 2010 година . Некои би рекле дека ќе биде прв од ваков вид навистина да почнат да им помогнам на Apple iPhone. Одјавувањето на спецификации мора да имаат Apple малку загрижени. Нејзините случува да имаат убав брз процесор, се потенки (да, тоа е шок за мене, како и) и имаат висока резолуција OLED екран.

Камерата се појавува да биде никој да стара 5Mpix и, исто така, има флеш, бара добро досега? да, јас мислам така, како и. Додадете на тоа дека неколку микрофони (една на предната страна на други на задната страна) за да им помогне со отстранување на бучава, па дури и dictation на текст и нејзините гледа дури и подобро. Доказ ќе биде во пудинг сепак но тоа изгледа како за прв пат во многу долго време не може да биде телефон кој може вистински (жал ми е јас не ги брои Пред или Nokia искрено тешко да се користи ривали) да бидат во можност да се предизвик на сите освојување iPhone.

Па тогаш, Apple, ние треба подобра камера, OLED екран со повисока резолуција и истите фантастична употребливост о и одат на подобро животот на батеријата во новиот телефон, ве молам, во текот на вас.

Nokia 5800, кога е тоа всушност излезе во велика британија?

nokia5800xpressmusic_8Неговото излезе на 26 јануари 2009 година, не е тоа? И да и не... јас погледна во неколку места, а некои се навистина тоа добивање на 26 Јан еден малку порано, но не и за £249. О, не, тие се £335 но, тоа е г 85 повеќе отколку што можете да го добиете од Nokia.

Но, Nokia не се снабдуваат директно до 23-ти февруари, така што добро е велејќи дека тоа ќе биде објавен на 26 Јан. Сега знам дека ова е малку проповед, но дојде на Nokia, ако Apple може да се добие на iPhone низ целиот свет во една недела и поплавени во продавници сигурен сум дека вашиот ланец може да го стори истото и ако не се решите тоа. Нејзините работи, како овој што значи дека се губи уделот на пазарот предаде тупаница.

О, и кога ќе 5800 биде надвор од Т-Мобиле, Водафон, О2 и Портокал е anyones погоди некои велат дека тоа би можело да биде на почетокот на Февруари, но јас не можете да најдете некој цврст информации. Ако некој е читање на овој и не знам коментар далеку ве молам.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed