Ознаки: стартување

Значи она што е на Apple iSlate случува да ни нудат?

Седам и пишување на старите добри лаптоп со тастатура и прекрасна LED позадинско осветлување 13" екран. Но, јас може да се стори дека со новиот iState, и јас не мислам така јас доста сакаат да имаат убав тастатура за да користите многу ви благодарам. Но, можеби ова не е audiance за нов iState, и ако тоа е она што новиот Apple Таблета се случува да се нарекува.

apple_islate

Значи, што е тоа случува да се користи за?

Па јас може да се види како да се биде добар начин на гледање и сурфање на интернет и гледање на вести, статии и да, ќе го претпоставам читање книги, како ќе Apple се справат со имање на уред кој не се сјајни екран. Па тоа е добро, но јас не сум сигурен дека сакате да потрошите нагоре од £400 или дури и повеќе да се добие една. Сигурно својата случува да треба да биде повеќе од тоа, тоа би можело да биде доста добар за поголеми stratergy игри на програмерите имаат побарано да се погледне во поголема резолуција игри впрочем и се очекува тоа да имаат 3D графика чипови за да зачин работите.

Да тоа ќе биде супер тенок, и имаат убав голем 10" OLED екран кој ќе им помогне да се подобри животот на батеријата, тоа ќе треба да биде доста светло aswell. Јас би го очекувале тоа исто така може да имаат 3G како и Wifi инаку како би се ажурира кога сте на потег, се обложувам на мрежи ќе љубов со повеќе уреди за да се справи со.

Па ние може да се гледа на уредот што се случува да започнете да го обликуваат компјутери во следната деценија, голем пораз и и скапи во тоа. Тоа најверојатно ќе биде голем хит кој многу ќе ви се љубовта и еднаква мерка омраза, мене, јас сум сепак да биде убеден но претпоставувам дека ние ќе дознаете повеќе на 26 јануари, почетен датум? Јас би се оди за месец април или Да се пред-ажурирано iPhone, итн. веројатно во јуни.

Се Канон за да се започне Новата 3D Полу-Pro SLR?

На SLR пазарот никогаш не стои уште со Nikon и Канон бара да се добие како многу удел на пазарот што е можно. Canon неодамна изненади многумина со лансирањето на 7D, Исечете сензор SLR, но со многу функции и речиси исто ниво на Авто Фокусот, како што многу од про модели.

Значи, ова остава 5D Mark II во незгодно место, да тоа е прекрасен Full Frame сензор и одлични динамички опсег, но многу се жалат на надворешното фокус поени не се до работа. Сега тоа не е цел, јас држете има користат еден се чини дека треба да се направи одлична работа. Сепак, јас можам да разберам фрустрацијата на оние кои сакаат FF сензор и повеќе од про ниво карактеристики, без потреба да се добие огромен 1D тело.

Па што се Канон се случува да се направи? И ако гласините се да се верува дека тие се случува да започне 3D посебно на Свадба / полу-pro пазарот во почетокот на 2010 година. Canon Гласини неодамна објавија следниве спецификации,

3D Очила:
16.7 mp FF
7.2 µm пиксели теренот
DIGIC V
Мали магнезиум легура тело слично на 5D2

Сепак се уште нема вести на БОЛЕСТ или повеќе функции. Прстите прекрстени тие додадете сите карактеристики од 7D кон FF сензор, објавија 16mp е само за совршена, како и. Само да се грижиш работа е цената, се чини дека тие би можеле да теренот тој начин повисока од 5DII но, ова ќе биде грешка. Nikon е во близина на Канони лечи и се спрема да го објави на D800 со ажурирани сензор за предизвик на 5DII и за тоа има целосна Про ниво, фокусирајќи се и далечински флеш предизвикувачи вграден во.

Па дојде на Canon го добие започне о и со око, фокусирајќи се молиме и за не толку многу пари и јас би можел да биде за да се надополни на моите 40D на нешто ново.

Apple Таблета дефинитивно постои, но кога е тоа што тоа започна?

И јас сум од сигурен извор кој таблета дефинитивно постои и се случува да биде пуштен во употреба, но јас не знам кога. Ова беше нека се лизга преку високи извршување се вклучени во развој на производот.

Наместен да биде 10.2" дисплеј и водење на iPhone OS не MAC OS. Тие треба да бидат многу внимателни на цената точка бидејќи не е се повеќе и повеќе конкуренција во овој сектор, вклучувајќи ривал Таблета тип дизајни.

Кога можам да дознаете малку повеќе за тоа јас ќе ти каже, внимавајте на овој простор.

iPhone Нано, да започне во септември 09 на Водафон и сите други Мрежи? – Updated

iphone-line-up-2009Во понеделникот Apple го објави надградба на тековната iPhone 3GS, нејзините не е голема надградба, нема OLED екран, големо зголемување на животниот век на батеријата или многу од бројни гласините дека опкружен огласот.

Имаше, исто така, нема вести на iPhone Нано дека многумина велат дека се уште е во крилја, но можеби тоа не дека далеку надвор. Затоа секоја година во септември Apple надградба на iPod опсег со нови модели, но се чини дека тие би можеле да имаат suprise во продавница, како можам да знам?

Па на некој пријател дека сака да го добие новиот iPhone 3G S праша за неговата PAC кодот од Водафон, тие не се стави до борба и рече казна ќе испрати нешто преку. Но, тој доби повик денес да се дискутира за друга опција, очигледно Водафон се во разговори со Apple за нов он најави дека телефонот е поставен да започне во септември. Тие рекоа дека разговорите се поставени да се заклучи во 60 дена што може да значи 02 ја губи својата iPhone ексклузивност се справи и Водафон, заедно со сите други мрежи, па O2 / Портокал и T-Mobile може да се добие на 'Нови' телефонот. За многу нов телефон се достапни на не само со 02 биде огромна промена на тековната распоредување модел, е 02 е ексклузивност за да го завршите.

Така беше тоа само за да го задржи својот бизнис и одложување движат надвор од мрежата или бил таму некои фактот зад информации и ние навистина ќе се пее друг модел додаваат на iPhone линија?

АЖУРИРАЊЕ

Па ова беше блиску, но само не на Нано малку. Тоа беше потврдено дека денес Водафон ќе се носи на iPhone 3G и 3GS. Блиску, но без цигара, но во секој случај инфо на Вода најавува нешто беше место на. Така се почека до јануари 2010 година и ќе имаме 3 оператори што нудат iPhone, може да цените се намали, секој е победник.

Gran Turismo PSP Видео Изгледа Неверојатно!!

GT Mobile PSP

GT Мобилни PSP

По суша на вести за ништо нов Gran Turismo, имаме уште една ажурирање ова време на првото видео од GT на сите нови PSP Одат и некои слики, изгледа одлично нели? Yes видео можете да го видите подолу е GT PSP во сите негови 60fps слава, и тоа изгледа зашеметување. Се игнорира возење тие очигледно не добија поим, но тоа изгледа одлично и подобро отколку што тоа го прави на PS2, но ова е рачни конзола. Нема вести на датум на издавање уште и ништо за GT5 на PS3 или очигледно својата он-одлучи, одлично, дојде на Polyphony и Kazunori Yamauchi, побрзај!!

Повеќе информации на GT PSP или GT Мобилен како што може да се нарече.

 • Ќе ги имаат сите песни на GT4
 • Над 800 автомобили ќе биде avaliable
 • Може да се купи за PSP Оди и ОМД диск PSP е

О, и ако ви се пропушти овие спецификации на новиот PSP Движење, се очекува во велика БРИТАНИЈА за суб £200

 • Прибл. 128 x 16.5 x 69 mm (ширина x висина x длабочина)
 • Тежина: 5.6 унци (вклучувајќи тесто)
 • ПРОЦЕСОРОТ: 333MHz
 • 64MB меморија
 • 3.8-инчен дисплеј (480 x 272 резолуција)
 • Вграден стерео звучници и микрофон
 • WiFi 802.11 b
 • Bluetooth 2.0+EDR
 • USB 2.0
 • Memory Stick Micro слот
 • Аналоген видео излез
 • 16GB меморија

Visit Us On TwitterCheck Our Feed