Ознаки: нови

Се Канон за да се започне Новата 3D Полу-Pro SLR?

На SLR пазарот никогаш не стои уште со Nikon и Канон бара да се добие како многу удел на пазарот што е можно. Canon неодамна изненади многумина со лансирањето на 7D, Исечете сензор SLR, но со многу функции и речиси исто ниво на Авто Фокусот, како што многу од про модели.

Значи, ова остава 5D Mark II во незгодно место, да тоа е прекрасен Full Frame сензор и одлични динамички опсег, но многу се жалат на надворешното фокус поени не се до работа. Сега тоа не е цел, јас држете има користат еден се чини дека треба да се направи одлична работа. Сепак, јас можам да разберам фрустрацијата на оние кои сакаат FF сензор и повеќе од про ниво карактеристики, без потреба да се добие огромен 1D тело.

Па што се Канон се случува да се направи? И ако гласините се да се верува дека тие се случува да започне 3D посебно на Свадба / полу-pro пазарот во почетокот на 2010 година. Canon Гласини неодамна објавија следниве спецификации,

3D Очила:
16.7 mp FF
7.2 µm пиксели теренот
DIGIC V
Мали магнезиум легура тело слично на 5D2

Сепак се уште нема вести на БОЛЕСТ или повеќе функции. Прстите прекрстени тие додадете сите карактеристики од 7D кон FF сензор, објавија 16mp е само за совршена, како и. Само да се грижиш работа е цената, се чини дека тие би можеле да теренот тој начин повисока од 5DII но, ова ќе биде грешка. Nikon е во близина на Канони лечи и се спрема да го објави на D800 со ажурирани сензор за предизвик на 5DII и за тоа има целосна Про ниво, фокусирајќи се и далечински флеш предизвикувачи вграден во.

Па дојде на Canon го добие започне о и со око, фокусирајќи се молиме и за не толку многу пари и јас би можел да биде за да се надополни на моите 40D на нешто ново.

Apple Таблета дефинитивно постои, но кога е тоа што тоа започна?

И јас сум од сигурен извор кој таблета дефинитивно постои и се случува да биде пуштен во употреба, но јас не знам кога. Ова беше нека се лизга преку високи извршување се вклучени во развој на производот.

Наместен да биде 10.2" дисплеј и водење на iPhone OS не MAC OS. Тие треба да бидат многу внимателни на цената точка бидејќи не е се повеќе и повеќе конкуренција во овој сектор, вклучувајќи ривал Таблета тип дизајни.

Кога можам да дознаете малку повеќе за тоа јас ќе ти каже, внимавајте на овој простор.

Милијарди 7800N Безжична ADSL2+ Рутер Преглед

Па јас сум бил во потрага за замена безжичниот N ШИРОКОПОЈАСЕН рутер. Некои имаат Gigabit пристаништа, други Двојна Бенд безжичниот N но малкумина имаат и двете барем не во велика БРИТАНИЈА во секој случај.

Но, мислам дека сте најде најдобар компромис и тука тоа е, Нова Милијарди BiPAC 7800N Безжичниот N ADSL2+ со Gigabit Ethernet Switch, препреки име не е тоа!? Но таа ги има сите карактеристики за кои ми треба, но ќе го изврши како јас се надевам.

Мојот интернет провајдер е Bethere Интернет или да Биде како што тие сакаат да бидат познати и тие нудат потенцијал конекција со брзина до 24Mbits ако живеете право на врвот на тоа. Но, јас не толку типично мојата врска брзини се за 13-15Mbits со мојот стар рутер на Speedtouch 780 што беше снабден со мојот интернет провајдер, но кој е сепак многу повисоко од повеќето под 8Mbit брзини.

По јас би им наредил на нов рутер јас не сет на тест и истакна надолу на брзина и време на преносот на 780Mb датотека на повеќе различни локации низ куќата и да се различни КОМПЈУТЕР.

Опрема која се користи за тест

Homeserver – 1.5 тб Зелена МД вози – Gigabit Ethernet

PC – XPS 430 – Quad core – Дуел одземени дискови = G Безжична

Лаптоп – Дуел Core Dell XPS 1330 = Intel Wireless G / N

PS3 преку Етернет

Лажни Започнете

Знаете што тоа е како, цел еден нов gadget и не можат да чекаат за да пристигне. Само што овој пат возбудата не трае долго како кога јас го отворив прозорецот нема напојување внатре. Јас бев малку разочаран да го кажам барем, но еј овие работи се случуваат. Брз повик за да broadbandbuyer.ко.велика британија од кого би купување на рутер и тие добија врз Милијарди евра како што беше распродаден на рутер и не е нова за напојување на патот. Пристигна само неколку дена подоцна, па тоа не живеат до перформансите, очекувањата.

А брзо белешка на инструкциите обезбедени пред да добијам на перформанси. Овозможува едноставно велат дека тие се малку груба и подготвени, но не повеќе од неколку страници на photocopied А4 страници за да се добие што започна, и тие навистина не е дека се корисни. Ако знаете што правите, тогаш тоа нема да биде проблем, туку и за почетниците може да биде малку daunted.

Перформанси и Поставување на

Поставување не беше да се комплексни, но јас не треба да се направи неколку измени за да се добие сè што работи добро. Авто конфигурирате не работат па морав да го користите овој прирачник начин. Јас се користи за ова Милијарди Се/O2 страна за помош да се добие право settings и тоа речиси работи, доволно е да го додадете во правилна прирачник Примарниот DNS IP адреса како АВТО поставка не работи. Еј presto тоа беше нагоре и трчање, но она што сум поврзан на сите?

Speedtouch – 1090(До)/14834(Долу)

Милијарди 7800 – 1191/15801kbps (почетна слика)

Но, работите се поставени за да се добијат подобри, да се Биде/O2 употреба Анекс M а тоа значи јас може да биде во можност да се добие дури и подобро да испратите и преземање на брзина, но колку е добар? Многу добро е одговор проверите бројките подолу, ова е многу подобро отколку што некогаш сум ја доби пред па јас не се брзо проверете како и да се види дали работите одат на подобро.

Милијарди 7800 Анекс М – 1347 / 17931 kbps

Тоа е 3000kbps или 3Mbit подобрување во испратите брзини, многу здрава се зголеми навистина. Брз тест за брзина потврди зголеми брзината, одејќи од 13.2 Mb/s за да 15.7 Mb/s, не се сосема sync брзина, но како што тоа беше преку безжични и постојат и други фактори кои се вклучени тоа е уште здрава се зголеми. Друга причина е дека Милијарди 7800 N користи broadcom која е често знаат да се подобри download брзина.

Безжичниот N, е тоа било побрзо?

Јас би рекол можеби малку, но тоа ќе биде лага, тоа е многу многу побрзо за мене барем. Наместо вафли на многу, тука се и трансфер разлики видов подолу на КОМПЈУТЕР и Лаптоп. Тестот беше да се пренесат 780Mb на AVI датотеката.

Лаптоп перформанси

Wireless G – 99% Сигнал – 1.82 Mb/s – 6 минути и 47 секунди.

Безжичниот N – 99% Сигнал – 2.72 Mb/s – 4 минути, 57 секунди.

PC Перформанси

Wireless G – 81% Сигнал – 2.42 Mb/s – 5 минути, 41 секунди.

Безжичниот N – 50/70% Сигнал – 8.92 Mb/s – 1 минути, 25 секунди.

Лаптопот е малку побрзо, но на тест е да се направи кога лаптоп беше како блиски, како тоа може да се добие до рутерот, ова може да предизвика проблем со извршувањето на тој начин зошто разликата во брзината е мал. Исто така, лаптоп беше морале да обидете се прилично тешко да се пренесе податоци @35/40% процесор употреба што значи дека ќе почнат да биде малку фактор во преносот на брзини.

Но, за КОМПЈУТЕР за брзо подобрување е драматично да го кажам барем и јасен поглед на тоа колку побрзо безжичниот N може да биде. Тоа не беше првично дека брзо, морав да се позанимавам со локацијата на Безжичниот N dongal и ariels пред добив подобра фигура и 50/70% се уште не изгледа одлично. Јас се користи Милијарди 3010N дека купив со рутер кој не мора безжична антена, но без оглед на бучава извршувањето на брзина зборува за себе.

Првичниот Заклучок 9/10

Добро Милијарди 7800N е поевтина од многу други безжични N и Gigabit Ethernet да се справиме со нив, да додадете на тоа дека тоа има целосна ADSL2+ и н а М поддршка и својата голема пакет дека овие почетна брзина резултатите покажуваат. На мало разочарување со напојување сега е заборавено како и сè друго е добро или подобро отколку што се надеваше.

Јас ќе се ажурира овој преглед кога имам направено Ethernet извршување тестови и доколку рутерот е постабилна отколку искрено страшно Speedtouch. Ако се наоѓате во пазарот за нови ШИРОКОПОЈАСЕН рутер и се со Бидат или 02 или некој за тоа прашање, тогаш јас би им даде на овој сериозен изгледа како тоа крлежи сите кутии за мене.

iPhone Нано, да започне во септември 09 на Водафон и сите други Мрежи? – Updated

iphone-line-up-2009Во понеделникот Apple го објави надградба на тековната iPhone 3GS, нејзините не е голема надградба, нема OLED екран, големо зголемување на животниот век на батеријата или многу од бројни гласините дека опкружен огласот.

Имаше, исто така, нема вести на iPhone Нано дека многумина велат дека се уште е во крилја, но можеби тоа не дека далеку надвор. Затоа секоја година во септември Apple надградба на iPod опсег со нови модели, но се чини дека тие би можеле да имаат suprise во продавница, како можам да знам?

Па на некој пријател дека сака да го добие новиот iPhone 3G S праша за неговата PAC кодот од Водафон, тие не се стави до борба и рече казна ќе испрати нешто преку. Но, тој доби повик денес да се дискутира за друга опција, очигледно Водафон се во разговори со Apple за нов он најави дека телефонот е поставен да започне во септември. Тие рекоа дека разговорите се поставени да се заклучи во 60 дена што може да значи 02 ја губи својата iPhone ексклузивност се справи и Водафон, заедно со сите други мрежи, па O2 / Портокал и T-Mobile може да се добие на 'Нови' телефонот. За многу нов телефон се достапни на не само со 02 биде огромна промена на тековната распоредување модел, е 02 е ексклузивност за да го завршите.

Така беше тоа само за да го задржи својот бизнис и одложување движат надвор од мрежата или бил таму некои фактот зад информации и ние навистина ќе се пее друг модел додаваат на iPhone линија?

АЖУРИРАЊЕ

Па ова беше блиску, но само не на Нано малку. Тоа беше потврдено дека денес Водафон ќе се носи на iPhone 3G и 3GS. Блиску, но без цигара, но во секој случај инфо на Вода најавува нешто беше место на. Така се почека до јануари 2010 година и ќе имаме 3 оператори што нудат iPhone, може да цените се намали, секој е победник.

Sony PSP Go – Прво слики / Спецификации

sony-psp-goИ тоа е rumoured за некое време, но тука тоа е сите нови Sony PSP и тоа изгледа како тие би можеле да бидат на победникот. Но, тогаш повторно ќе одат за вакво нешто или iTouch или Nintendo DS, и таму е многу избор, тоа е сигурно, но назад на нов Оди.

Тоа изгледа убаво и компактно и екранот се доста големи, но не е премногу голема што тоа не се случува да се вклопи во вашиот џеб. Качил се на ОМД дискови и тоа е за сите ќе биде преку мемориски картички или слични и тоа целосно се интегрира со PS3.

Се очекува да биде надвор пред Божиќ, ја добиете вашата цел во рана.

Spec

  • 3.8-инчен дисплеј (резолуција е непозната)
  • 43 проценти полесен од PSP-3000
  • 16GB на Флеш меморија
  • Bluetooth вграден; поддржува мобилен телефон врзување и BT слушалки
  • Не ОМД диск
  • Memory Stick Micro слот
  • Нови Gran Turismo, Little Big Planet и нови Метал Gear Solid (!) на пат
  • Целосна PlayStation Мрежна поддршка (филм и ТВ имот / набавки)
  • Интеграција со PlayStation 3 (работи исто како PSP-3000 прави)
  • Sony прикази за секој од своите производи како "10-годишен животен циклус на производите," па PSP "треба да се живее."

За повеќе информации видеа и линкови Проверете Engadget

Visit Us On TwitterCheck Our Feed