Ознаки: проблеми

Need for Speed Shift – PS3 Печ поправки сè

Кога јас прв пат почна да игра NFS:Shift јас мислев дека тоа е голема. На графика, звук и ракување беа одлични, тоа беше се додека не почнав да се вози на некои од високо крајот автомобили.

Ова беше кога работите почнале да одат во ред, автомобили, само да се одбиени и lurched од еден агол до друг. Тоа беше страшно и многу тешко да уживате.

Но, сега нејзината сите фиксна со нови далноводи. Качил се на проблемите со ракувањето и играта е назад во своите најдобри. Со Gran Turismo 5 сеуште начин исклучување по она што се чини како децении чекаат ова е најдобар возење игра надвор на PS3 во моментов, и треба да биде на врвот на никого Божиќ листа.

Nokia 5800 BMW bluetooth проблеми

bluetoothrs4Зошто е тоа дека малку нешта кои што треба да работи на телефонот не. И се погоди она што се потпишани од Symbian S60v5 е толку лоша како S60v3 во поврзување на BMW bluetooth. Откако можеби 10 Nokia решив да се добие Sony Ericsson, бидејќи јас ќе прочитате за проблеми со Nokia bluetooth кога добив мојот нов мотор, пеп BMW.

Брзо нанапред неколку години и гледам убаво нова Nokia, овој пат 5800 и јас го добие, но јас заборавив да проверите дали тоа работи со мојот e90 BMW серија 3, iDrive може да се види, но. Погоди што, тоа не работи..........

Тоа се поврзува понекогаш за 10 минути и потоа умира, или тоа може да пропадне за да се поврзете на следниот пат и тоа сигурно нема да трансфер на телефонот книга со автомобил. Пробав сè за да се поправи тоа, надграден со најновите v20 фирмверот и мислам дека работите се доби полошо, а не подобро. Се обиде на Nokia телефон книга трансфер софтвер за 810 и тоа нема никаква разлика. Скриени, он-hidden за да врски, ги отстрани сите други конекции, обидете се тоа по телефон префрлува на многу.

Sony Ericsson k810i беше faultless, тоа само работел, јас дури би можеле да влезе во автомобилот, по што започна со телефон и тоа спарени, јас би можеле да префрлување повици, додека се уште активен, лесно peasy. Но, Nokia 5800 S60v5 не може да се направи нешто во право.

Ако некој има поправи или било какви идеи за она што проблемот е или ако тие имаат било успех молам дозволете ми да знам. Ако тоа не беше за овој проблем, тоа навистина е одличен телефон, еден од најдобрите имав, добар екран, животниот век на батеријата многу, но BMW и Nokia bluetooth прашања, земајќи ја фрлам подалеку.......

Alamy оди од лошо кон полошо.

artТака неодамна се објавени за Alamy оди бавно и првите отфрлање но, работите се сега се уште полошо. Јас отстрани случајни слики ми се вклучени од мојот компактен и само подигнати слики од мојот 40D прилично добар про-sumer Канон SLR.

Но, вчера, имав истиот сет отфрли овој пат очигледно поради некоја слика беше мека или имал камера тресат, сега ова беше сликата која беше земе во сред бел ден на задната страна на брод што не беше дури и на море исклучување на цената на Кан, со 17-85 со вклучена Е во ISO 100, тоа било кристално јасно.

Па така, јас го земе како некоја светла точка, но овој пат јас resubmit нив во пакети на 10. Сега пред некој читање на овој вели моите фотографии се ѓубре престанат да се жалат јас веќе имал 70 снимки прифатени и тие требаше да ги однесе до 100+. Но, прашањата се влошува, овој пат имав проблеми со вчитување на слики, всушност некогаш серија имаше проблеми, не успеа комуникација, изгубена врска, па дури и сликата избришани појавува. Сега јас сум на ADSL2+ врска со 1.2 meg испратите и 16 надолу, па мојот конекција не е шише вратот.

Па јас го остави како што беше со само неколку слики на секоја серија случува и денес се погоди што повеќе отфрли слики, две серии не дури и да има причина за тоа зошто тие биле одбиени. Морам да кажам, јас не сум импресиониран, ако ми се про или полу про и тоа се случи, јас ќе се livid.

Јас сум имал изглед на Alamy форуми и луѓе имаат истите проблеми, слики отфрли и испратите проблеми. Тие се обидуваат да го присили не на ујп од сега тие имаат 14Millon+ слики се прашувам.

Јас ќе одам да се даде уште една оди на викенд и јас ќе извештајот назад, твое е задоволен корисник на Alamy.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed