Ознаки: ps3

Need for Speed Shift – PS3 Печ поправки сè

Кога јас прв пат почна да игра NFS:Shift јас мислев дека тоа е голема. На графика, звук и ракување беа одлични, тоа беше се додека не почнав да се вози на некои од високо крајот автомобили.

Ова беше кога работите почнале да одат во ред, автомобили, само да се одбиени и lurched од еден агол до друг. Тоа беше страшно и многу тешко да уживате.

Но, сега нејзината сите фиксна со нови далноводи. Качил се на проблемите со ракувањето и играта е назад во своите најдобри. Со Gran Turismo 5 сеуште начин исклучување по она што се чини како децении чекаат ова е најдобар возење игра надвор на PS3 во моментов, и треба да биде на врвот на никого Божиќ листа.

Целосна PS3 Need For Speed – Shift Преглед

SHIFT_april14_007

Секоја игра дербито ќе се игра на PS3 е секогаш се мери против Gran Turismo тоа е по сите татко на тркачки игри на доста било формат. Па така секогаш со многу нервоза кога за прв пат се вчита нова игра дербито за да видите како тие мерки, бидејќи овозможува да се соочиме со тоа, нејзините нема да биде толку добра како GT е тоа.... добро ај да видиме.

NFS – Shift Игра Преглед

Да ја започнете играта од страна на прави еден круг краток Брендови се Изведат коло во BMW M3, својата овој која се поставува колку помош на игра се случува да се даде и како тешко НАРОД ќе биде. За мене тоа не сосема испадне во право кога тоа оди низ линијата и јас имав нога рамни на подот М3 сакаше да се вртат како врвот и добив право swapper, непотребно е да се каже тоа не заврши добро. Тоа вид на работа, но јас се уште tweaked прилагодувањата, јас не треба кочница помош и јас сакав посилен противник, па јас промовирана од лесно да Медиум. Потоа можете да направите некоја почетна трка кој ќе реши колку пари ви се случува да се добие. Јас го зазеде второто, па добив $37,000 долари за брзина.

Значи она што не ви се купат како вашиот прв автомобил? И јас отидов за 135i BMW и напукнување избор тоа е се. Јас не сакам никакви на 4wd Audi и BMW веќе има добри за ракување и е брз на патот, значи надвор отидов.

Nfs-shift-promo

Поени се направи цени

Секоја игра сака да додадете на дербито жанр значи она што не NFS – Shift додадете? Поени за да се биде добар и лош, да, ако вие го оставиме тоа доцна за да се пробие во еден агол и пресече уште се вози надвор од патот тогаш ќе добиете некои поени за да помогне да се унапреди вашата кариера. Но, ако сакате да имате убаво чиста раса, тогаш држете го трки линија, кочница во право време (земе предвид промена на racking линија, ако сте на неа и нејзините прочита што навистина треба да сопирачките) и ќе го добиете истиот поени за да го прави тоа право, nip внатрешноста на друг автомобил без допирање нив и ќе добиете поени за чиста помине, или само nip во апекс да го совладате агол и тоа ви дава торба оптоварување на поени. Ги исполнува критериумите на кои се трка и да се добие првиот и ќе добиете полн багажник на ѕвезди кои носат дополнителни поени и повеќе предизвици.

Ракување

Ова е доста важно за игра дербито, тоа треба да биде во можност да реагираат добро на како што може да мислам на автомобил дискови и во оваа тип на игра обезбеди забавна ракување, но не го испорача? Во кофи, својата Брилијантна со капитал Б, ОК па јас сум играње со нови тркала (повеќе за тоа подоцна), но јас сум се игра GT Пролог цела недела и тоа е толку многу подобро неговите невистинити.

Моќта од еден агол и можете да убаво се одржи лебдат или точно слајд лесно и наместете вашата линија, кочница доцна и можете само за да се олесни исклучување на сопирачката и совет пети околу надвор од аголот исто како што можете да во еден автомобил на батерии за овој уред. ОК па имам низок ABS поставување и истата за контрола на тракцијата повторно на ниско ниво, но на кого му е гајле, јас сакаат играта да се забавува мене и тоа го прави. Тоа го прави ракувањето модел на Gran Turismo се чувствуваат дрвени споредба и да со слични поставки.

Секој нов автомобил ќе се вози исто така, се чувствува различно како тоа треба да се земе MX5 за диск и може да се види зошто луѓето ритла за тоа, тоа изгледа фантастично, чекор во DB9 и тоа се чувствува правилно брзо но малку незгодни, како и, можете да се чувствуваат дополнителна тежина и недостаток на сопирање моќ што се обложувам е исто така очигледна во патниот автомобил.

Морам да кажам јас никогаш не сум сакал да се вратам и да игра тркачки игра повеќе од овој, оној, кој ги вклучува сите GT и GTR/2 многу, како комбинација на глоба ракување модел и само проклето добра забава, тоа мора да биде до таму со најдобрите, на кратко тие имаат победник на своите раце во моето мислење.

Подесување на Автомобилот

Па што сте ја купиле вашиот автомобил и заработил неколку точки и малку пари, па се што можете да направите со него. Добро, играта исто така има убаво малку надградба центар. Може да се направи автомобил полесни, додадете надградени суспензија, дербито на издувните гасови или додавање на аеро пакет, целата многу. Исто така можете да го промените се наслика боја или додадете vinyls својот убав дополнителни допир дека само додава на играта и привлекува во дури и повеќе.

Противникот АИ

Тие се fiendish мали нешта, кочница малку рано и тие ќе nip околу надвор од вас на повисоки нивоа, тие се inteligent и ќе се обиде да го блокира и тие лесно ќе излезе кочница, ако ти се обиде и да ги преземат лесно. Но, ако закачите тие, исто така, ќе им помогнам назад, ќе се чувствуваат како да се вози добар on-line, но фер конкурент, тоа ја прави играта голем забавно да се игра.

GT@_2_2Shift_BMWM3GT2_05

Графика

Своите добри, но не сосема GT полира добро, но тоа навистина не е важно, има многу детали и таму никогаш не е било застој или рамка го оценувате прашања во било која точка. Работите не се како масна или како полиран но, тогаш јас сум се концентрира на клипинг свири и добивање на согласност право и не гледа во поглед низ долината, но не го земе тоа како графика биде лошо, тие не се тие се, всушност, многу добра. Тие исто така се користи графика за подобрување на трката, smack во страна на друг автомобил и бојата одеднаш ќе се оди и на екранот оди црно и бело, smack во задниот дел на автомобилот и на екранот оди нејасна, па можете да се обидете и измамник, но не можете да видите за време потоа.

Би сакале да мислиш дека некој не би се купи оваа игра, бидејќи на графика не се GT добри, но потоа, еј имаме чекаше 5 проклето години за обновено целосна GT игра (начин на начин премногу долго) и се уште не знам кога тоа може да се појави, NFS Shift е тука сега...!! Проверете видео подолу, тоа изгледа слатко.

Звук

Не можете да имате добри трки игра без одличен звук и оваа игра е одличен звук. Вози низ тунелот и може да се слушне на издувни гасови се погласни како што ricochets надвор од ѕидовите. Секој автомобил звучи исто како патот автомобили не дека јас сум слушнал, тие не се само уморни за да се направи звучи нешто како што треба, тие имаат очигледно направи фер малку на земање на примероци за да се добие звуци само право. Ефектите кога ќе пропадна или удри друг автомобил се добри и звучи навистина функционира, ќе сакате да се вози друг автомобил за да видите колку е интересна моторот се случува да звук. Тоа е една од оние трки игри, кои ќе играат дека малку да се гласни, бидејќи само сакате да се чувствувате како да сте во автомобил.

Било Лошо Битови?

И не, навистина, јас би сакал тоа да се сетам на мојот екран избор, не треба да го поставите секој пат кога јас трка, но тоа може да биде фиксиран во едно ажурирање. Повеќе кола би било убаво и повеќе автомобили, но досега не сум играл на многу повторно, па навистина не жалба уште.

Заклучок – Оценка 9/10

Како игра за да се забавуваат и да се понуди брилијантен ракување, одлична графика и некои нови и забавни функции својата голема. Јас не сум играл некој од NFS серија за некое време, но јас се користат да сакаат да играат на КОМПЈУТЕР, повеќе коло врз основа и помалку патот пристрасно отколку во минатото, но за нејзината уште бомбичка. Ако сте биле размислува јас ќе чека додека GT 5 доаѓа надвор не се ова и сод нив тоа навистина е добар натпревар. Никој не постои огромна листа на автомобили, но, тоа само значи дека ќе поминуваат повеќе време за надградба и играње ќе ја вашата моментална автомобили, да бидеме искрени, колку од 1000 автомобили во GT ќе ги избрка секој случај. Јас сум падна точка бидејќи графика може да биде малку подобро, но, тогаш повторно, јас сум среќен тие само што влегов на игра надвор, и помина повеќе време на возење модел.

Мислам, јас сум само управувано голем junk на Nurburgring, кој беше голема забава и тоа се чувствува од далеку пореално отколку тоа го прави во GT, неговата голема оди и купи и да се надевам дека ќе има некои нови DLC за да се задржи на играта свежо за долго време да дојде. GT, јадат NFS течност, вашиот дена може да се нумерирани.

Gran Turismo 5 за да се добие штета?

Така, Sony ја играл видео кое можете да го видите подолу во 2009 година на E3 покаже и што не можете да го видите? Да, тоа е тоа некои штети во последната, проверете на насловната на Субару во митинг фази. Тие, исто така, се чини дека да се додадени некои Наскар трки на микс, сите големи за да ја видите.

Но, нема вести на датум на издавање уште или дури и некоја индикација, колку долго не ни треба да чекаме? Тоа е повеќе од 4 години од GT4, кој беше лансиран на PS2, тие се обидува да го убие го исклучите. Сигурно тие може да се пушта во фази со нови преземања секој квартал додавање песни и повеќе функции, но не и неговото одложување, одложување, одложување.

Како и да е да уживате во обновено видео и сите негови потенцијални нови непријатели.

О убавините на нов gadget, овој пат на PS3 – Преглед

Да знам дека тоа е надвор за возрасти, но јас сум само доби одобрување од финансии директор (читај жена), но и пристигнале има.

Игри Конзола

Јас сум само добив неколку игри досега, но боже мој е напукнување конзола. За оние кои се чекаше за да се добие една, сега е време да одат за тоа. Неговиот шепот тивок и многу брзо, играње нешто како Burnout Рајот не е сон, скокаат на велосипед и на звук и графички се апсолутен радост.

Игри
Little Big Planet 10/10

Она што пукање игра. Добив ова, во пакет и не нешто што би сакале тоа, слики само не го прават тоа за правда. Ако ти треба нешто да се продаде добивање на PS3 се на вашата друга половина не со оваа. Тие не мислат на своите многу, но се тоа низ вратата и тие ќе го сакам. Мој подобра половина сака да битови, неговата интересна е доволно и 'премногу' тешко да се направи тоа фрустрирачки и командите се лесно peasy. Но, вие само треба да го сакаме тоа што нејзината значи симпатична(јас сум bloke и да јас не велам дека), дизајн свој лик од работите што ги собереш од играта или да се симнете од продавницата тоа едноставно работи.

Изгледаат и се чувствуваат на играта како вашата игра е радост, тоа никогаш не добива mboring, својот крст помеѓу Lemmings и манијакално помали (да, тоа беше спектар игра), но потоа добро основно игри понекогаш не само работа. Нејзините оваа едноставност и чистота, отколку да се направи тоа толку посебно, мислам дека неговата веројатно мора да се игра на PS3 во моментот, да тоа навистина е толку добро.

Burnout Рајот 8.5/10

Па имав слушнато ова беше добро, но неговите не, неговата голема. На графика се добри, но и нејзиниот звук и игра која ја прави таа работа. Секој автомобил е различен и забавуваат, но, потоа, ќе се обиде на брз велосипед. Она што потсмев, може да се фрли круг, и да ја однесете преку тунели и да се слушнат промените на издувни гасови забелешка звуци е место на, многу реални.

Што не се случува да научат патиштата во две минути својата огромна, не е сосема Тест Возење огромното на КОМПЈУТЕР, но не се толку далеку надвор. Никој не убиваат луѓе и не сите останати како Gran Theft Auto 4 на PS3, но тоа е се уште голема возење игра, од она што јас го прочитав веројатно најдобар на PS3. Мора да имате ако ви се допаѓа возење игри.

Gran Turismo 5 Пролог 7/10

Па ова беше големиот татко на PS3, но јас нема да го држам удари својата мини игра, ништо повеќе, ништо помалку. Тоа беше најголемиот подготви за PS3 и тоа е одлична игра, но само во текот на брзо. Зошто тие не се физички оштетувања уште не е само обичен daft, но тогаш тие велат нејзините поради но тоа не се случува да дојде до целосна играта или тоа е најновата потенцијал.

На графика се фантастични и со радост да се вози преку, мислам дека тоа ќе се добие дури и подобро во полна игра иако нејзината само недостасува дека последните десетина. Ракување модел е подобрена и е малку повеќе слабо како резултат на тоа, ќе се чувствуваат тежина shift повеќе отколку во последниот натпревар особено со голема брзина. Фрли GTR во еден агол со голема брзина и да го добиете тоа погрешно и можете да се чувствуваат автомобил губење на тоа, наместо грчевито држејќи се за кои едноставно нема да се случи во реалноста. Тоа не значи дека тоа е малку потешко да се заврши тоа, јас сум се уште да се заврши на првите две трки кои се чини дека за да имаме потешко на најновата надградба. Добро, но со мал број на предизвици и така неколку автомобили да се игра тоа едноставно не го оправда нејзината цена во споредба со нешто толку големо како Burnout.

Blu-Ray Плеер

Но никој не трик пони се разбира, нека си го цица во Blu-Ray диск и седат назад до неверојатна длабочина и квалитет. Гледајќи SkyHD во велика БРИТАНИЈА е добар, но овој е на различно ниво. Звуците е голема, како и за правото диск.

Media Player

Повеќе? па како не медиа центар звук, да се намести на вашиот сопствен медиумски сервер за мене Windows homeserver и тоа веднаш ќе се покаже на сите песни во вашата колекција, сите слики можете да се чуваат и сите филмови и видео може да се стави во серверот. Тоа може да се направи со неколку измени за да се направи полесно за да пребарувате за правото песна или албум кога ќе имате голема колекција, но кога ќе го најдете вистинскиот пат тоа не е голема работа во игра до највисок квалитет.

Звук

Јас сум испраќање на славните звук преку HDMI да ми Onkyo 875 дека само круга до тоа. Сè што се пушта во највисок квалитет и без проблем

Да тоа го оправдува својот сопствен наслов. Ако сакате да го добиете најдоброто од PS3, потребна ви е интернет конекција и брз во тоа. Но Burnout денес и тоа преземања три ажурирања, колку добро

Даунлоадите

Да тоа не го оправда својот сопствен наслов. За да го добиете најдоброто од PS3 треба да брза интернет конекција обична и едноставна. Земете Burnout на пример, тоа имаше три ажурирања прв пат ќе го стави во првиот 153Mb, втората 73Mb и потоа уште 10 на крајот. Ако имате бавна врска тоа ќе потрае некое време, па секогаш се стави на нови игри во и пред да може да сакаат да играат нив, особено ако тие биле надвор за некое време. Нејзините не е страшно, но нешто што не стане очигледна. Ако сте биле додадени во PS3 Дома Бета (нов on-line erm, искуство) ќе знаете на што мислам, 73Mb за да започнете, потоа уште ажурирани пред тоа ви овозможува потоа во 4 други ажурирања пред да може да се погледне круг насекаде. Тоа не значи грешка може да биде фиксна, но тоа не имаат свои недостатоци.

Заклучок

Ако се ни оддалеку размислува за добивање на PS3 одат за тоа. Ако имате HD подготвен ТВ и сакате да го добиете најдобриот квалитет на слика репродукција тогаш се PS3, мислам зошто само да го добиете посветен играч кој преглед по преглед во врвот HiFi списанија само се стави на исто ниво на PS3, тоа само не дава никаква смисла. Фактот дека ќе добие напукнување конзола дека има некои пукање игри и голем media player сите во една прекрасна кутија за помалку од £300 е комплетен зделка. Нејзините достигне вистинската цена точка да се направи да работи особено со тековните шеми, својата мора да се купи за мене.

[ад#postlinks]
[ад#post-слика]

Visit Us On TwitterCheck Our Feed