Ознаки: порака

Може да се новите Google Nexus One мобилен телефон предизвик на iPhone?

google-Nexus-One -1Сега ова се случува да биде интересно. Андроид оперативен СИСТЕМ е прилично добар, им овозможува на позадина на задачите и е толку лесно да се користи (само) како на iPhone, па тоа би можело да се оспори iPhone.

И Nexus One на сликата погоре се чини да биде потенцијален предизвикувач и може да биде доаѓа како рано е јануари 2010 година . Некои би рекле дека ќе биде прв од ваков вид навистина да почнат да им помогнам на Apple iPhone. Одјавувањето на спецификации мора да имаат Apple малку загрижени. Нејзините случува да имаат убав брз процесор, се потенки (да, тоа е шок за мене, како и) и имаат висока резолуција OLED екран.

Камерата се појавува да биде никој да стара 5Mpix и, исто така, има флеш, бара добро досега? да, јас мислам така, како и. Додадете на тоа дека неколку микрофони (една на предната страна на други на задната страна) за да им помогне со отстранување на бучава, па дури и dictation на текст и нејзините гледа дури и подобро. Доказ ќе биде во пудинг сепак но тоа изгледа како за прв пат во многу долго време не може да биде телефон кој може вистински (жал ми е јас не ги брои Пред или Nokia искрено тешко да се користи ривали) да бидат во можност да се предизвик на сите освојување iPhone.

Па тогаш, Apple, ние треба подобра камера, OLED екран со повисока резолуција и истите фантастична употребливост о и одат на подобро животот на батеријата во новиот телефон, ве молам, во текот на вас.

Ајде Dev тимот каде што е windows 3.1 jailbreak? – Updated

OK, па тие одговориле дека им е потребна некое време и не брзаат да ги правите на windows (Redsnow?) ажурирање. Но, дојде на нејзините беше недели сега. Можеби за прв пат тие не можат да го направи тоа, или можеби тие едноставно не сакаат да поради некоја причина?

Или начинот на кој, за оние кои не се, всушност, сакате да го инсталирате dodgy софтвер, но не сакате да го отклучите телефонот од нивната моментална мрежа, ова е повеќе од малку болка. Само помислете на сите кои софтвер кој доаѓа надвор од 3.1 дека некои нема да биде во можност да се добие.

Прстите прекрстени тоа нема да биде долго и тие попуштат порано отколку подоцна. Ако некој знае нешто за кога тоа би можело да биде од тогаш пост далеку. О, и да го видовме дека постојат и други методи и јас да добиете Mac, да да, но јас не и па не и повеќето луѓе, па, прилично ве молиме вид наскоро.

Ажурирање

Добро Dev тимот мора да е слушање, тие сега објави ажурирање за да се овозможи претходно отклучен 3GS да биде отклучен, но сепак само на Mac со Pwnage. Но таму не чини да се биде добра вест за оние од нас кои сè уште користам windows, да се чини дека dev тимот се должи на ослободување на jailbreak алатката околу 12 октомври, а нејзината да се нарече SnOwBreeze.

Gran Turismo 5 – Целосно Игра Карактеристики листата објавен

Добро што имаме тука, да комплетна листа на карактеристики на Gran Turismo 5, но не и датум на издавање, тие ќе побрзаат веќе. Прстите прекрстени објави датум нема да биде далеку надвор, туку знаци изгледа многу позитивни. Мислам дека учење 60 yes 60 песни ќе биде интересно и јас за еден не можат да чекаат за да дознаете.

Тие биле споредување на тоа да Forza неодамна, но кој ќе излезе за да? Само времето и пекол на многу играта место ќе дознаеме. Па имаат прочитате лига во текот на оваа прекрасна листа на карактеристики, и што сега сум случува да се јавите на приватни трката соба потоа.......

Со секоја среќа тоа ќе биде добро пред Божиќ како се знаци дека нејзиниот ќе биде лансиран пред декември, внимавајте на овој простор.

– модели се вклучени

1,000 возила

170 Премиум нови модели (full внатрешни работи моделирање, внатрешни работи одговара на возило штета)

830 видови на стандардниот модел (некои се од Gran Turismo 4 кои се врши во текот на GT5) [Читај: Автомобили видовме во GT4 пред ]

– Курсеви

60 предмети се потврдува и со 20 или повеќе, за да се открие

– физичка симулација на возила

Физика систем за симулација е сосема нов

Претставена е полна падне во возила [можност rollover]

Штета застапеност (да се репродуцира во целост од страна на реално време судир деформација)

верно го репродуцираат однесување на електрични автомобили, односно Prius, Увид, хибридни автомобили и најновите Тесла модел

– Аркада Режим

Една Раса

2 плеер битка

– GT Режим

Мапата На Светот

Мојата Гаража

Автомобил Дилер

Подесување Продавница (делови, гуми)

Автомобил Мие/Масло Промена

Трка Првенство (Серија систем, точка систем)

Лиценца Тест

– Онлајн

Отворете Лоби

Text / Гласовен Разговор

Приватни соби

Онлајн Фото Албум

Онлајн Реприза Албум

YouTube реприза излез

– Фото Режим

Фото Диск (Коло)

Фото фаза (Фаза Фото режим само)

– Gran Turismo во ЖИВО

Видео излез на PSP или PSP Оди®

Прогресивно Преземање

Подобрен кориснички интерфејс

Континуирано се Игра за видеа

– Музеите

На Gran Turismo 5 Пролог верзија, + повеќе информации на TGS

– Звук

Обичај soundtracks (Користење на песни од вашиот PS3 хард-диск)

Dolby Digital 5.1 7.1 и

– Кориснички Интерфејс

На Gran Turismo 5 Пролог, и истиот дизајн концепт. Иконите се менуваат бојата

Во можност за следење на движењето на пилотската Кабина Камера интерфејс (потврдено во целост 3-D. камерата може да бидат целосно да се манипулира и може да одлучат да имаат вашата глава следи од страна на PSEye)

iPhone Нано, да започне во септември 09 на Водафон и сите други Мрежи? – Updated

iphone-line-up-2009Во понеделникот Apple го објави надградба на тековната iPhone 3GS, нејзините не е голема надградба, нема OLED екран, големо зголемување на животниот век на батеријата или многу од бројни гласините дека опкружен огласот.

Имаше, исто така, нема вести на iPhone Нано дека многумина велат дека се уште е во крилја, но можеби тоа не дека далеку надвор. Затоа секоја година во септември Apple надградба на iPod опсег со нови модели, но се чини дека тие би можеле да имаат suprise во продавница, како можам да знам?

Па на некој пријател дека сака да го добие новиот iPhone 3G S праша за неговата PAC кодот од Водафон, тие не се стави до борба и рече казна ќе испрати нешто преку. Но, тој доби повик денес да се дискутира за друга опција, очигледно Водафон се во разговори со Apple за нов он најави дека телефонот е поставен да започне во септември. Тие рекоа дека разговорите се поставени да се заклучи во 60 дена што може да значи 02 ја губи својата iPhone ексклузивност се справи и Водафон, заедно со сите други мрежи, па O2 / Портокал и T-Mobile може да се добие на 'Нови' телефонот. За многу нов телефон се достапни на не само со 02 биде огромна промена на тековната распоредување модел, е 02 е ексклузивност за да го завршите.

Така беше тоа само за да го задржи својот бизнис и одложување движат надвор од мрежата или бил таму некои фактот зад информации и ние навистина ќе се пее друг модел додаваат на iPhone линија?

АЖУРИРАЊЕ

Па ова беше блиску, но само не на Нано малку. Тоа беше потврдено дека денес Водафон ќе се носи на iPhone 3G и 3GS. Блиску, но без цигара, но во секој случај инфо на Вода најавува нешто беше место на. Така се почека до јануари 2010 година и ќе имаме 3 оператори што нудат iPhone, може да цените се намали, секој е победник.

Gran Turismo PSP Видео Изгледа Неверојатно!!

GT Mobile PSP

GT Мобилни PSP

По суша на вести за ништо нов Gran Turismo, имаме уште една ажурирање ова време на првото видео од GT на сите нови PSP Одат и некои слики, изгледа одлично нели? Yes видео можете да го видите подолу е GT PSP во сите негови 60fps слава, и тоа изгледа зашеметување. Се игнорира возење тие очигледно не добија поим, но тоа изгледа одлично и подобро отколку што тоа го прави на PS2, но ова е рачни конзола. Нема вести на датум на издавање уште и ништо за GT5 на PS3 или очигледно својата он-одлучи, одлично, дојде на Polyphony и Kazunori Yamauchi, побрзај!!

Повеќе информации на GT PSP или GT Мобилен како што може да се нарече.

 • Ќе ги имаат сите песни на GT4
 • Над 800 автомобили ќе биде avaliable
 • Може да се купи за PSP Оди и ОМД диск PSP е

О, и ако ви се пропушти овие спецификации на новиот PSP Движење, се очекува во велика БРИТАНИЈА за суб £200

 • Прибл. 128 x 16.5 x 69 mm (ширина x висина x длабочина)
 • Тежина: 5.6 унци (вклучувајќи тесто)
 • ПРОЦЕСОРОТ: 333MHz
 • 64MB меморија
 • 3.8-инчен дисплеј (480 x 272 резолуција)
 • Вграден стерео звучници и микрофон
 • WiFi 802.11 b
 • Bluetooth 2.0+EDR
 • USB 2.0
 • Memory Stick Micro слот
 • Аналоген видео излез
 • 16GB меморија

Visit Us On TwitterCheck Our Feed