Ознаки: преглед

Целосна PS3 Need For Speed – Shift Преглед

SHIFT_april14_007

Секоја игра дербито ќе се игра на PS3 е секогаш се мери против Gran Turismo тоа е по сите татко на тркачки игри на доста било формат. Па така секогаш со многу нервоза кога за прв пат се вчита нова игра дербито за да видите како тие мерки, бидејќи овозможува да се соочиме со тоа, нејзините нема да биде толку добра како GT е тоа.... добро ај да видиме.

NFS – Shift Игра Преглед

Да ја започнете играта од страна на прави еден круг краток Брендови се Изведат коло во BMW M3, својата овој која се поставува колку помош на игра се случува да се даде и како тешко НАРОД ќе биде. За мене тоа не сосема испадне во право кога тоа оди низ линијата и јас имав нога рамни на подот М3 сакаше да се вртат како врвот и добив право swapper, непотребно е да се каже тоа не заврши добро. Тоа вид на работа, но јас се уште tweaked прилагодувањата, јас не треба кочница помош и јас сакав посилен противник, па јас промовирана од лесно да Медиум. Потоа можете да направите некоја почетна трка кој ќе реши колку пари ви се случува да се добие. Јас го зазеде второто, па добив $37,000 долари за брзина.

Значи она што не ви се купат како вашиот прв автомобил? И јас отидов за 135i BMW и напукнување избор тоа е се. Јас не сакам никакви на 4wd Audi и BMW веќе има добри за ракување и е брз на патот, значи надвор отидов.

Nfs-shift-promo

Поени се направи цени

Секоја игра сака да додадете на дербито жанр значи она што не NFS – Shift додадете? Поени за да се биде добар и лош, да, ако вие го оставиме тоа доцна за да се пробие во еден агол и пресече уште се вози надвор од патот тогаш ќе добиете некои поени за да помогне да се унапреди вашата кариера. Но, ако сакате да имате убаво чиста раса, тогаш држете го трки линија, кочница во право време (земе предвид промена на racking линија, ако сте на неа и нејзините прочита што навистина треба да сопирачките) и ќе го добиете истиот поени за да го прави тоа право, nip внатрешноста на друг автомобил без допирање нив и ќе добиете поени за чиста помине, или само nip во апекс да го совладате агол и тоа ви дава торба оптоварување на поени. Ги исполнува критериумите на кои се трка и да се добие првиот и ќе добиете полн багажник на ѕвезди кои носат дополнителни поени и повеќе предизвици.

Ракување

Ова е доста важно за игра дербито, тоа треба да биде во можност да реагираат добро на како што може да мислам на автомобил дискови и во оваа тип на игра обезбеди забавна ракување, но не го испорача? Во кофи, својата Брилијантна со капитал Б, ОК па јас сум играње со нови тркала (повеќе за тоа подоцна), но јас сум се игра GT Пролог цела недела и тоа е толку многу подобро неговите невистинити.

Моќта од еден агол и можете да убаво се одржи лебдат или точно слајд лесно и наместете вашата линија, кочница доцна и можете само за да се олесни исклучување на сопирачката и совет пети околу надвор од аголот исто како што можете да во еден автомобил на батерии за овој уред. ОК па имам низок ABS поставување и истата за контрола на тракцијата повторно на ниско ниво, но на кого му е гајле, јас сакаат играта да се забавува мене и тоа го прави. Тоа го прави ракувањето модел на Gran Turismo се чувствуваат дрвени споредба и да со слични поставки.

Секој нов автомобил ќе се вози исто така, се чувствува различно како тоа треба да се земе MX5 за диск и може да се види зошто луѓето ритла за тоа, тоа изгледа фантастично, чекор во DB9 и тоа се чувствува правилно брзо но малку незгодни, како и, можете да се чувствуваат дополнителна тежина и недостаток на сопирање моќ што се обложувам е исто така очигледна во патниот автомобил.

Морам да кажам јас никогаш не сум сакал да се вратам и да игра тркачки игра повеќе од овој, оној, кој ги вклучува сите GT и GTR/2 многу, како комбинација на глоба ракување модел и само проклето добра забава, тоа мора да биде до таму со најдобрите, на кратко тие имаат победник на своите раце во моето мислење.

Подесување на Автомобилот

Па што сте ја купиле вашиот автомобил и заработил неколку точки и малку пари, па се што можете да направите со него. Добро, играта исто така има убаво малку надградба центар. Може да се направи автомобил полесни, додадете надградени суспензија, дербито на издувните гасови или додавање на аеро пакет, целата многу. Исто така можете да го промените се наслика боја или додадете vinyls својот убав дополнителни допир дека само додава на играта и привлекува во дури и повеќе.

Противникот АИ

Тие се fiendish мали нешта, кочница малку рано и тие ќе nip околу надвор од вас на повисоки нивоа, тие се inteligent и ќе се обиде да го блокира и тие лесно ќе излезе кочница, ако ти се обиде и да ги преземат лесно. Но, ако закачите тие, исто така, ќе им помогнам назад, ќе се чувствуваат како да се вози добар on-line, но фер конкурент, тоа ја прави играта голем забавно да се игра.

GT@_2_2Shift_BMWM3GT2_05

Графика

Своите добри, но не сосема GT полира добро, но тоа навистина не е важно, има многу детали и таму никогаш не е било застој или рамка го оценувате прашања во било која точка. Работите не се како масна или како полиран но, тогаш јас сум се концентрира на клипинг свири и добивање на согласност право и не гледа во поглед низ долината, но не го земе тоа како графика биде лошо, тие не се тие се, всушност, многу добра. Тие исто така се користи графика за подобрување на трката, smack во страна на друг автомобил и бојата одеднаш ќе се оди и на екранот оди црно и бело, smack во задниот дел на автомобилот и на екранот оди нејасна, па можете да се обидете и измамник, но не можете да видите за време потоа.

Би сакале да мислиш дека некој не би се купи оваа игра, бидејќи на графика не се GT добри, но потоа, еј имаме чекаше 5 проклето години за обновено целосна GT игра (начин на начин премногу долго) и се уште не знам кога тоа може да се појави, NFS Shift е тука сега...!! Проверете видео подолу, тоа изгледа слатко.

Звук

Не можете да имате добри трки игра без одличен звук и оваа игра е одличен звук. Вози низ тунелот и може да се слушне на издувни гасови се погласни како што ricochets надвор од ѕидовите. Секој автомобил звучи исто како патот автомобили не дека јас сум слушнал, тие не се само уморни за да се направи звучи нешто како што треба, тие имаат очигледно направи фер малку на земање на примероци за да се добие звуци само право. Ефектите кога ќе пропадна или удри друг автомобил се добри и звучи навистина функционира, ќе сакате да се вози друг автомобил за да видите колку е интересна моторот се случува да звук. Тоа е една од оние трки игри, кои ќе играат дека малку да се гласни, бидејќи само сакате да се чувствувате како да сте во автомобил.

Било Лошо Битови?

И не, навистина, јас би сакал тоа да се сетам на мојот екран избор, не треба да го поставите секој пат кога јас трка, но тоа може да биде фиксиран во едно ажурирање. Повеќе кола би било убаво и повеќе автомобили, но досега не сум играл на многу повторно, па навистина не жалба уште.

Заклучок – Оценка 9/10

Како игра за да се забавуваат и да се понуди брилијантен ракување, одлична графика и некои нови и забавни функции својата голема. Јас не сум играл некој од NFS серија за некое време, но јас се користат да сакаат да играат на КОМПЈУТЕР, повеќе коло врз основа и помалку патот пристрасно отколку во минатото, но за нејзината уште бомбичка. Ако сте биле размислува јас ќе чека додека GT 5 доаѓа надвор не се ова и сод нив тоа навистина е добар натпревар. Никој не постои огромна листа на автомобили, но, тоа само значи дека ќе поминуваат повеќе време за надградба и играње ќе ја вашата моментална автомобили, да бидеме искрени, колку од 1000 автомобили во GT ќе ги избрка секој случај. Јас сум падна точка бидејќи графика може да биде малку подобро, но, тогаш повторно, јас сум среќен тие само што влегов на игра надвор, и помина повеќе време на возење модел.

Мислам, јас сум само управувано голем junk на Nurburgring, кој беше голема забава и тоа се чувствува од далеку пореално отколку тоа го прави во GT, неговата голема оди и купи и да се надевам дека ќе има некои нови DLC за да се задржи на играта свежо за долго време да дојде. GT, јадат NFS течност, вашиот дена може да се нумерирани.

Милијарди 7800N Безжична ADSL2+ Рутер Преглед

Па јас сум бил во потрага за замена безжичниот N ШИРОКОПОЈАСЕН рутер. Некои имаат Gigabit пристаништа, други Двојна Бенд безжичниот N но малкумина имаат и двете барем не во велика БРИТАНИЈА во секој случај.

Но, мислам дека сте најде најдобар компромис и тука тоа е, Нова Милијарди BiPAC 7800N Безжичниот N ADSL2+ со Gigabit Ethernet Switch, препреки име не е тоа!? Но таа ги има сите карактеристики за кои ми треба, но ќе го изврши како јас се надевам.

Мојот интернет провајдер е Bethere Интернет или да Биде како што тие сакаат да бидат познати и тие нудат потенцијал конекција со брзина до 24Mbits ако живеете право на врвот на тоа. Но, јас не толку типично мојата врска брзини се за 13-15Mbits со мојот стар рутер на Speedtouch 780 што беше снабден со мојот интернет провајдер, но кој е сепак многу повисоко од повеќето под 8Mbit брзини.

По јас би им наредил на нов рутер јас не сет на тест и истакна надолу на брзина и време на преносот на 780Mb датотека на повеќе различни локации низ куќата и да се различни КОМПЈУТЕР.

Опрема која се користи за тест

Homeserver – 1.5 тб Зелена МД вози – Gigabit Ethernet

PC – XPS 430 – Quad core – Дуел одземени дискови = G Безжична

Лаптоп – Дуел Core Dell XPS 1330 = Intel Wireless G / N

PS3 преку Етернет

Лажни Започнете

Знаете што тоа е како, цел еден нов gadget и не можат да чекаат за да пристигне. Само што овој пат возбудата не трае долго како кога јас го отворив прозорецот нема напојување внатре. Јас бев малку разочаран да го кажам барем, но еј овие работи се случуваат. Брз повик за да broadbandbuyer.ко.велика британија од кого би купување на рутер и тие добија врз Милијарди евра како што беше распродаден на рутер и не е нова за напојување на патот. Пристигна само неколку дена подоцна, па тоа не живеат до перформансите, очекувањата.

А брзо белешка на инструкциите обезбедени пред да добијам на перформанси. Овозможува едноставно велат дека тие се малку груба и подготвени, но не повеќе од неколку страници на photocopied А4 страници за да се добие што започна, и тие навистина не е дека се корисни. Ако знаете што правите, тогаш тоа нема да биде проблем, туку и за почетниците може да биде малку daunted.

Перформанси и Поставување на

Поставување не беше да се комплексни, но јас не треба да се направи неколку измени за да се добие сè што работи добро. Авто конфигурирате не работат па морав да го користите овој прирачник начин. Јас се користи за ова Милијарди Се/O2 страна за помош да се добие право settings и тоа речиси работи, доволно е да го додадете во правилна прирачник Примарниот DNS IP адреса како АВТО поставка не работи. Еј presto тоа беше нагоре и трчање, но она што сум поврзан на сите?

Speedtouch – 1090(До)/14834(Долу)

Милијарди 7800 – 1191/15801kbps (почетна слика)

Но, работите се поставени за да се добијат подобри, да се Биде/O2 употреба Анекс M а тоа значи јас може да биде во можност да се добие дури и подобро да испратите и преземање на брзина, но колку е добар? Многу добро е одговор проверите бројките подолу, ова е многу подобро отколку што некогаш сум ја доби пред па јас не се брзо проверете како и да се види дали работите одат на подобро.

Милијарди 7800 Анекс М – 1347 / 17931 kbps

Тоа е 3000kbps или 3Mbit подобрување во испратите брзини, многу здрава се зголеми навистина. Брз тест за брзина потврди зголеми брзината, одејќи од 13.2 Mb/s за да 15.7 Mb/s, не се сосема sync брзина, но како што тоа беше преку безжични и постојат и други фактори кои се вклучени тоа е уште здрава се зголеми. Друга причина е дека Милијарди 7800 N користи broadcom која е често знаат да се подобри download брзина.

Безжичниот N, е тоа било побрзо?

Јас би рекол можеби малку, но тоа ќе биде лага, тоа е многу многу побрзо за мене барем. Наместо вафли на многу, тука се и трансфер разлики видов подолу на КОМПЈУТЕР и Лаптоп. Тестот беше да се пренесат 780Mb на AVI датотеката.

Лаптоп перформанси

Wireless G – 99% Сигнал – 1.82 Mb/s – 6 минути и 47 секунди.

Безжичниот N – 99% Сигнал – 2.72 Mb/s – 4 минути, 57 секунди.

PC Перформанси

Wireless G – 81% Сигнал – 2.42 Mb/s – 5 минути, 41 секунди.

Безжичниот N – 50/70% Сигнал – 8.92 Mb/s – 1 минути, 25 секунди.

Лаптопот е малку побрзо, но на тест е да се направи кога лаптоп беше како блиски, како тоа може да се добие до рутерот, ова може да предизвика проблем со извршувањето на тој начин зошто разликата во брзината е мал. Исто така, лаптоп беше морале да обидете се прилично тешко да се пренесе податоци @35/40% процесор употреба што значи дека ќе почнат да биде малку фактор во преносот на брзини.

Но, за КОМПЈУТЕР за брзо подобрување е драматично да го кажам барем и јасен поглед на тоа колку побрзо безжичниот N може да биде. Тоа не беше првично дека брзо, морав да се позанимавам со локацијата на Безжичниот N dongal и ariels пред добив подобра фигура и 50/70% се уште не изгледа одлично. Јас се користи Милијарди 3010N дека купив со рутер кој не мора безжична антена, но без оглед на бучава извршувањето на брзина зборува за себе.

Првичниот Заклучок 9/10

Добро Милијарди 7800N е поевтина од многу други безжични N и Gigabit Ethernet да се справиме со нив, да додадете на тоа дека тоа има целосна ADSL2+ и н а М поддршка и својата голема пакет дека овие почетна брзина резултатите покажуваат. На мало разочарување со напојување сега е заборавено како и сè друго е добро или подобро отколку што се надеваше.

Јас ќе се ажурира овој преглед кога имам направено Ethernet извршување тестови и доколку рутерот е постабилна отколку искрено страшно Speedtouch. Ако се наоѓате во пазарот за нови ШИРОКОПОЈАСЕН рутер и се со Бидат или 02 или некој за тоа прашање, тогаш јас би им даде на овој сериозен изгледа како тоа крлежи сите кутии за мене.

Dyson Рачни DC31 Животинско Вакуум Преглед

Имаме купи рачни vacuums во минатото, ќе се знае црно и декер £50 оние кои навистина не чини да се направи на работа, тие само си го цица малку, ги нагоре и треба да се празнат на секои две секунди. Тие не траат толку долго или и опсег на приклучоци е ограничена, да го кажам барем.

Јас би погледна во претходниот опсег на Dyson handhelds и не беше убеден во тоа. Но тие имаат само започна новата палета од кои предводник на опсег е DC31 Животно. Новиот вакуум доаѓа со сите нови патентиран дигитални електричен мотор што се врти во до 104,000 вртежи во минута. Овој нов мотор помага да се даде на правосмукалка truly stunning вшмукување моќ.

Моделот решив да купите беше DC31 Животните и за тоа има испадна да биде одличен избор. На повеќето корисни елемент на DC31 Животно е motorised четка. Користење на скалите своите брилијантни и подобро отколку со користење на нормални правосмукалка. Својата, исто така, многу е лесно да се исчисти motorised четка, едноставно свртете на крајот со паричка и на бар доаѓа надвор и можете да untangle ништо, тоа е во својот пат, а потоа се лизга назад и да се намести на своето место. Нејзините не се тешки за да ги користите или тоа се чувствува изненадувачки светлина, всушност, жена ми сака да го користите од стандардните вакуум понекогаш.

На животниот век на батеријата е добар, но не се големи, можете да ги направите скалите и малку повеќе со леснотија или не целиот автомобил со тоа нема проблем. Полнење зема добро, додека но тоа е Li-Ion батерија, така што треба да се добие било каква загуба на работата на батеријата за долго време по купувањето. Можете да ги користите зголеми режим (нема копче на назад за да се добие целосна моќ режим) за да се добие дури и повеќе вшмукување но, да бидам искрен јас не се стремат да го користите тоа дека многу и на стандардната поставка има повеќе од доволно вшмукување за повеќето ситуации.

Празнење на цилиндерот е лесно peasy, притиснете го копчето и bing, ѓубре е исчезна. Тоа не ги фрла надвор доста брзо, па држете го во корпа не над неа кога ќе го направи тоа, инаку ќе добиете ѓубре летаат насекаде.

Постои филтер кој треба перење еднаш месечно или па во зависност од употребата, но не чувајте го на чиста. Многу луѓе не ги филтрите чисти на нивните Dysons и се прашуваат зошто тие не се вршат, како и кога тие ги купи.

2 годишна гаранција е добар и дава добар малку парче од умот.

Заклучок

Ај тоа лице на г 150 нејзините скапи, но дали знаете што е тоа само работи и не прави брилијантна работа во процесот. Тоа ќе биде подобро ако цената беше под £100, но да бидам искрен, тоа навистина е ДЕКА многу подобро од било кој друг рачен јас сум користел, а потоа некои. Можете да одат за стандардот DC31 модел без motorised четка но јас не би својата голема покрај тоа што навистина вреди да се има. О, и виолетова боја го прави да изгледа одлично на тоа и многу funcky седи таму во куќа (не јас навистина само се каже дека?!?).

9/10 за мене, малку подобрување на животот на батеријата и намалени трошоци и ова ќе биде 10/10

# Motorised четка бар за домашно милениче коса pick-up
# Dyson дигитален мотор
# Двојна моќ на владата за 10 минути на висока константна вшмукување или 6 минути со 40% повисоки вшмукување
# Лесни – само 1,5 килограми за лесно ракување
# ВОДЕШЕ ниска енергија од батеријата индикатор
# Патентиран Корен Циклон технологија
# Брз и хигиенски за да го испразните – само притиснете на копчето
# Без дополнителни трошоци – без кеси или филтри за да се купи
# 22.2 V литиум јонска батерија – recharges до 3 пати побрзо отколку другите
# Пукнатина алатка се конвертира во четка алатка за бришење прашина бришење прашина
# 2 години делови и работна сила гаранција

Радоста на iPhone

Во ред, па ми се допаѓа мојот gadgets, но во минатото биле МНОГУ анти iPhone. Мислам тоа не мали навистина, неговото траење на батеријата е страшно и резолуцијата на екранот е во ред, нема подобро.

Но имам еден сега и о, дали е тоа една фантастична уред. Како многу annoyingly се каже "само делата' добро го прави тоа. Инсталирање на апликации е детето игра, прелистувањето е сон и поставување на добивање на e-mail од само за никаде е апсолутна doddle.

Ако сакате добар телефон кој ќе може да се играат игри и игри се неверојатни, и постојат илјадници од нив, така што не се случува да се добие на одборот во секое време, наскоро!

Да животниот век на батеријата не е голема, но ќе се користи за да се само потреба да ја полните тоа секоја вечер но, тогаш јас не има wifi и bluetooth, на сите на време и тие двајцата да добијат редовна употреба. Јас не сум со користење на 02 во велика БРИТАНИЈА или јас сум jailbroken тоа да работат на Т-Мобиле кој го прави тоа и сè уште работи.

Екранот никогаш не се појавува да треба поголема резолуција или и број на слободни апликации кои можете да ги користите за да го добиете најдоброто од уредите е само неверојатно, ако не можете да најдете стан треба да не сте во потрага за правото на работа.

И кога имате 50 апликации на телефонот како да направите надградба на нив? И повторно, тоа е лесно, секој пат кога ќе одам во app store тоа ги проверува сите на вашите инсталирани апликации и тогаш ви кажува што имаат надградби. Ќе кликнете на update date сите и тоа само го прави тоа, без да инсталирате и преземање на КОМПЈУТЕР без проблеми само лесно.

Јас не одам да го оценувате тоа 10/10, бидејќи елементи на компромис. Па јас ќе го даде 9/10.

Прстите прекрстени камерата се зголемуваат како што се зголемува животниот век на батеријата, но освен со овие неколку нешта својот неверојатен уред кој заслужува сите plaudits кои се покажаа по тоа.

Јас ќе пост некои апликација и критики во наредните денови и недели.

Почетна поглед на Nokia Ovi Продавница – Разочарувачки!

nokiaovistore

И тоа е време да се доаѓа и се надевав да се најде носивост на нови и иновативни апликации таму, знаете како Apple продавница на iPhone. Erm не, немаше речиси ништо ново и многу малку од тоа е бесплатно.

Ако се погледне на форуми и сајтови редовно гледа за нови апликации за вашиот 5800 тогаш ќе мора или да се види, повеќето од она што е на продавница на Nokia веќе. Тоа е ако може да се справи со фактот дека ќе треба да се регистрирате (најдобро да се прави на PC / Mac) и да го прифатат оптоварување на предупредувања дека ви се случува да ја преземете нешто и дали сте сигурни, ова е речиси исто толку лошо како и користење на Vista.

Ај само да кажам дека се надевам дека тоа ја подобрува во скокови и граници, бидејќи во моментот не е многу да се направи ме посетувате повторно и повторно. Можеби ќе треба да додадете еден стан, што може да се задржи вашата лозинка и да се направи целото искуство дека малку повеќе масна. Јас би го даде 4/10 во моментот, но сигурно се работи мора да се подобри брзо. Со Samsung и сега SonyEricsson излегува со Symbian S60 Серија 5 мобилни телефони на пазарот е само поставено да расте, да дојде на Nokia овозможува да се обиде и да се направи нешто масна и како user-friendly еј.

Линк – Nokia Ovi Продавница

Visit Us On TwitterCheck Our Feed