Ознаки: продажба на слики

Alamy оди од лошо кон полошо.

artТака неодамна се објавени за Alamy оди бавно и првите отфрлање но, работите се сега се уште полошо. Јас отстрани случајни слики ми се вклучени од мојот компактен и само подигнати слики од мојот 40D прилично добар про-sumer Канон SLR.

Но, вчера, имав истиот сет отфрли овој пат очигледно поради некоја слика беше мека или имал камера тресат, сега ова беше сликата која беше земе во сред бел ден на задната страна на брод што не беше дури и на море исклучување на цената на Кан, со 17-85 со вклучена Е во ISO 100, тоа било кристално јасно.

Па така, јас го земе како некоја светла точка, но овој пат јас resubmit нив во пакети на 10. Сега пред некој читање на овој вели моите фотографии се ѓубре престанат да се жалат јас веќе имал 70 снимки прифатени и тие требаше да ги однесе до 100+. Но, прашањата се влошува, овој пат имав проблеми со вчитување на слики, всушност некогаш серија имаше проблеми, не успеа комуникација, изгубена врска, па дури и сликата избришани појавува. Сега јас сум на ADSL2+ врска со 1.2 meg испратите и 16 надолу, па мојот конекција не е шише вратот.

Па јас го остави како што беше со само неколку слики на секоја серија случува и денес се погоди што повеќе отфрли слики, две серии не дури и да има причина за тоа зошто тие биле одбиени. Морам да кажам, јас не сум импресиониран, ако ми се про или полу про и тоа се случи, јас ќе се livid.

Јас сум имал изглед на Alamy форуми и луѓе имаат истите проблеми, слики отфрли и испратите проблеми. Тие се обидуваат да го присили не на ујп од сега тие имаат 14Millon+ слики се прашувам.

Јас ќе одам да се даде уште една оди на викенд и јас ќе извештајот назад, твое е задоволен корисник на Alamy.

Alamy гледишта, но не и продажбата на

Па тоа е неколку недели, бидејќи јас бев прифатен во Alamy но, како уште не сум се продаваат нешто. Не можам да кажам дека сум изненаден и своите не е лесно да се добие некој да купи вашите снимки и со каталог од над 14million слики, постои голем број на избор за повеќето предмети.

Но имам некои ставови и она што се чини дека да се исто толку важни како на сликата за себе е како ќе означите слики. Стави нешто едноставно и во неколку реченици и што не се случува да се добие никаде. До сега имам само стави 50 слики горе, но јас веќе добив 26 ставови, но, за жал, не, таа зумира. Ова е кога некој, таа зумира сликата по пребарување да се погледне во него во поблиску детали.

Ако јас ќе одам да се прават пари на сите од неа, јас сум случува да треба да се стави многу повеќе слики нагоре и да осигура дека квалитетот на сликите се одлични. Ќе добиете рангирана во дел од тоа колку често вашиот слики се пребаруваат а потоа зумираната. Таму е малку повеќе од само тоа, но како google ако сакате вашите слики да се појави на врвот на пребарување треба да се стави некои напори.

Па своето време да добијат некои повеќе слики и да го прошири како уште мал портфолио на слики и до квалитет и да бидат повеќе различни со она што јас го испратите. Излегувам и преземање на повеќе снимки звучи одлично за мене и е дел од причината поради која сум се приклучи на прво место да ме направи нешто повеќе за она што јас сум земајќи.

Значи, ако се приклучат Alamy, квалитетот на сликата и ознаки е многу важно, и ако предмет нели е донесена пред тогаш можеби и вашата слика ќе се купи, ако тие имаат потреба од тоа.

Alamy имаат ме прифати.

Значи да се влезе во Alamy мора прво да се достави 4 слики од различни видови за нив за да ги видиш за квалитет, грешки, проблеми со Хроматските аберации и повеќе, освен. Својот земен речиси една недела за да ги добиете круг на разгледување на нив и прифаќање на мене па не е брз процес, но не и дека навистина бавно.

Ќе бидам во можност да седат назад и да заработи мојот милиони, во зборот не. Јас сум бил прави малку истражување од неодамна и се чини дека ја погоди го оценувате на всушност продажба слика е на исклучително ниско дури и за Ујп. Како јас сум само ранг amature јас се сомневам јас ќе се прави ништо, само уште. Но, ако станува ме од преземање на повеќе снимки и јас се среќни, тогаш неговата сите добри.

Јас ќе пишувам повеќе за тоа како треба да ги менувате вашите слики пред да го испратите и не водич кои се однесуваат на Lightroom дека сум се користат да управуваат со мојот workflow во моментот. Јас би можеле дури и да ја објавите неколку снимки, кој ме потсетува мислам дека треба да додадете некоја галерија за на сајт.

Visit Us On TwitterCheck Our Feed