Ознаки: sony

Gran Turismo 5 за да се добие штета?

Така, Sony ја играл видео кое можете да го видите подолу во 2009 година на E3 покаже и што не можете да го видите? Да, тоа е тоа некои штети во последната, проверете на насловната на Субару во митинг фази. Тие, исто така, се чини дека да се додадени некои Наскар трки на микс, сите големи за да ја видите.

Но, нема вести на датум на издавање уште или дури и некоја индикација, колку долго не ни треба да чекаме? Тоа е повеќе од 4 години од GT4, кој беше лансиран на PS2, тие се обидува да го убие го исклучите. Сигурно тие може да се пушта во фази со нови преземања секој квартал додавање песни и повеќе функции, но не и неговото одложување, одложување, одложување.

Како и да е да уживате во обновено видео и сите негови потенцијални нови непријатели.

Sony PSP Go – Прво слики / Спецификации

sony-psp-goИ тоа е rumoured за некое време, но тука тоа е сите нови Sony PSP и тоа изгледа како тие би можеле да бидат на победникот. Но, тогаш повторно ќе одат за вакво нешто или iTouch или Nintendo DS, и таму е многу избор, тоа е сигурно, но назад на нов Оди.

Тоа изгледа убаво и компактно и екранот се доста големи, но не е премногу голема што тоа не се случува да се вклопи во вашиот џеб. Качил се на ОМД дискови и тоа е за сите ќе биде преку мемориски картички или слични и тоа целосно се интегрира со PS3.

Се очекува да биде надвор пред Божиќ, ја добиете вашата цел во рана.

Spec

  • 3.8-инчен дисплеј (резолуција е непозната)
  • 43 проценти полесен од PSP-3000
  • 16GB на Флеш меморија
  • Bluetooth вграден; поддржува мобилен телефон врзување и BT слушалки
  • Не ОМД диск
  • Memory Stick Micro слот
  • Нови Gran Turismo, Little Big Planet и нови Метал Gear Solid (!) на пат
  • Целосна PlayStation Мрежна поддршка (филм и ТВ имот / набавки)
  • Интеграција со PlayStation 3 (работи исто како PSP-3000 прави)
  • Sony прикази за секој од своите производи како "10-годишен животен циклус на производите," па PSP "треба да се живее."

За повеќе информации видеа и линкови Проверете Engadget

Nokia 5800 BMW bluetooth проблеми

bluetoothrs4Зошто е тоа дека малку нешта кои што треба да работи на телефонот не. И се погоди она што се потпишани од Symbian S60v5 е толку лоша како S60v3 во поврзување на BMW bluetooth. Откако можеби 10 Nokia решив да се добие Sony Ericsson, бидејќи јас ќе прочитате за проблеми со Nokia bluetooth кога добив мојот нов мотор, пеп BMW.

Брзо нанапред неколку години и гледам убаво нова Nokia, овој пат 5800 и јас го добие, но јас заборавив да проверите дали тоа работи со мојот e90 BMW серија 3, iDrive може да се види, но. Погоди што, тоа не работи..........

Тоа се поврзува понекогаш за 10 минути и потоа умира, или тоа може да пропадне за да се поврзете на следниот пат и тоа сигурно нема да трансфер на телефонот книга со автомобил. Пробав сè за да се поправи тоа, надграден со најновите v20 фирмверот и мислам дека работите се доби полошо, а не подобро. Се обиде на Nokia телефон книга трансфер софтвер за 810 и тоа нема никаква разлика. Скриени, он-hidden за да врски, ги отстрани сите други конекции, обидете се тоа по телефон префрлува на многу.

Sony Ericsson k810i беше faultless, тоа само работел, јас дури би можеле да влезе во автомобилот, по што започна со телефон и тоа спарени, јас би можеле да префрлување повици, додека се уште активен, лесно peasy. Но, Nokia 5800 S60v5 не може да се направи нешто во право.

Ако некој има поправи или било какви идеи за она што проблемот е или ако тие имаат било успех молам дозволете ми да знам. Ако тоа не беше за овој проблем, тоа навистина е одличен телефон, еден од најдобрите имав, добар екран, животниот век на батеријата многу, но BMW и Nokia bluetooth прашања, земајќи ја фрлам подалеку.......

О убавините на нов gadget, овој пат на PS3 – Преглед

Да знам дека тоа е надвор за возрасти, но јас сум само доби одобрување од финансии директор (читај жена), но и пристигнале има.

Игри Конзола

Јас сум само добив неколку игри досега, но боже мој е напукнување конзола. За оние кои се чекаше за да се добие една, сега е време да одат за тоа. Неговиот шепот тивок и многу брзо, играње нешто како Burnout Рајот не е сон, скокаат на велосипед и на звук и графички се апсолутен радост.

Игри
Little Big Planet 10/10

Она што пукање игра. Добив ова, во пакет и не нешто што би сакале тоа, слики само не го прават тоа за правда. Ако ти треба нешто да се продаде добивање на PS3 се на вашата друга половина не со оваа. Тие не мислат на своите многу, но се тоа низ вратата и тие ќе го сакам. Мој подобра половина сака да битови, неговата интересна е доволно и 'премногу' тешко да се направи тоа фрустрирачки и командите се лесно peasy. Но, вие само треба да го сакаме тоа што нејзината значи симпатична(јас сум bloke и да јас не велам дека), дизајн свој лик од работите што ги собереш од играта или да се симнете од продавницата тоа едноставно работи.

Изгледаат и се чувствуваат на играта како вашата игра е радост, тоа никогаш не добива mboring, својот крст помеѓу Lemmings и манијакално помали (да, тоа беше спектар игра), но потоа добро основно игри понекогаш не само работа. Нејзините оваа едноставност и чистота, отколку да се направи тоа толку посебно, мислам дека неговата веројатно мора да се игра на PS3 во моментот, да тоа навистина е толку добро.

Burnout Рајот 8.5/10

Па имав слушнато ова беше добро, но неговите не, неговата голема. На графика се добри, но и нејзиниот звук и игра која ја прави таа работа. Секој автомобил е различен и забавуваат, но, потоа, ќе се обиде на брз велосипед. Она што потсмев, може да се фрли круг, и да ја однесете преку тунели и да се слушнат промените на издувни гасови забелешка звуци е место на, многу реални.

Што не се случува да научат патиштата во две минути својата огромна, не е сосема Тест Возење огромното на КОМПЈУТЕР, но не се толку далеку надвор. Никој не убиваат луѓе и не сите останати како Gran Theft Auto 4 на PS3, но тоа е се уште голема возење игра, од она што јас го прочитав веројатно најдобар на PS3. Мора да имате ако ви се допаѓа возење игри.

Gran Turismo 5 Пролог 7/10

Па ова беше големиот татко на PS3, но јас нема да го држам удари својата мини игра, ништо повеќе, ништо помалку. Тоа беше најголемиот подготви за PS3 и тоа е одлична игра, но само во текот на брзо. Зошто тие не се физички оштетувања уште не е само обичен daft, но тогаш тие велат нејзините поради но тоа не се случува да дојде до целосна играта или тоа е најновата потенцијал.

На графика се фантастични и со радост да се вози преку, мислам дека тоа ќе се добие дури и подобро во полна игра иако нејзината само недостасува дека последните десетина. Ракување модел е подобрена и е малку повеќе слабо како резултат на тоа, ќе се чувствуваат тежина shift повеќе отколку во последниот натпревар особено со голема брзина. Фрли GTR во еден агол со голема брзина и да го добиете тоа погрешно и можете да се чувствуваат автомобил губење на тоа, наместо грчевито држејќи се за кои едноставно нема да се случи во реалноста. Тоа не значи дека тоа е малку потешко да се заврши тоа, јас сум се уште да се заврши на првите две трки кои се чини дека за да имаме потешко на најновата надградба. Добро, но со мал број на предизвици и така неколку автомобили да се игра тоа едноставно не го оправда нејзината цена во споредба со нешто толку големо како Burnout.

Blu-Ray Плеер

Но никој не трик пони се разбира, нека си го цица во Blu-Ray диск и седат назад до неверојатна длабочина и квалитет. Гледајќи SkyHD во велика БРИТАНИЈА е добар, но овој е на различно ниво. Звуците е голема, како и за правото диск.

Media Player

Повеќе? па како не медиа центар звук, да се намести на вашиот сопствен медиумски сервер за мене Windows homeserver и тоа веднаш ќе се покаже на сите песни во вашата колекција, сите слики можете да се чуваат и сите филмови и видео може да се стави во серверот. Тоа може да се направи со неколку измени за да се направи полесно за да пребарувате за правото песна или албум кога ќе имате голема колекција, но кога ќе го најдете вистинскиот пат тоа не е голема работа во игра до највисок квалитет.

Звук

Јас сум испраќање на славните звук преку HDMI да ми Onkyo 875 дека само круга до тоа. Сè што се пушта во највисок квалитет и без проблем

Да тоа го оправдува својот сопствен наслов. Ако сакате да го добиете најдоброто од PS3, потребна ви е интернет конекција и брз во тоа. Но Burnout денес и тоа преземања три ажурирања, колку добро

Даунлоадите

Да тоа не го оправда својот сопствен наслов. За да го добиете најдоброто од PS3 треба да брза интернет конекција обична и едноставна. Земете Burnout на пример, тоа имаше три ажурирања прв пат ќе го стави во првиот 153Mb, втората 73Mb и потоа уште 10 на крајот. Ако имате бавна врска тоа ќе потрае некое време, па секогаш се стави на нови игри во и пред да може да сакаат да играат нив, особено ако тие биле надвор за некое време. Нејзините не е страшно, но нешто што не стане очигледна. Ако сте биле додадени во PS3 Дома Бета (нов on-line erm, искуство) ќе знаете на што мислам, 73Mb за да започнете, потоа уште ажурирани пред тоа ви овозможува потоа во 4 други ажурирања пред да може да се погледне круг насекаде. Тоа не значи грешка може да биде фиксна, но тоа не имаат свои недостатоци.

Заклучок

Ако се ни оддалеку размислува за добивање на PS3 одат за тоа. Ако имате HD подготвен ТВ и сакате да го добиете најдобриот квалитет на слика репродукција тогаш се PS3, мислам зошто само да го добиете посветен играч кој преглед по преглед во врвот HiFi списанија само се стави на исто ниво на PS3, тоа само не дава никаква смисла. Фактот дека ќе добие напукнување конзола дека има некои пукање игри и голем media player сите во една прекрасна кутија за помалку од £300 е комплетен зделка. Нејзините достигне вистинската цена точка да се направи да работи особено со тековните шеми, својата мора да се купи за мене.

[ад#postlinks]
[ад#post-слика]

Visit Us On TwitterCheck Our Feed