Ознаки: спецификации

Sony PSP Go – Прво слики / Спецификации

sony-psp-goИ тоа е rumoured за некое време, но тука тоа е сите нови Sony PSP и тоа изгледа како тие би можеле да бидат на победникот. Но, тогаш повторно ќе одат за вакво нешто или iTouch или Nintendo DS, и таму е многу избор, тоа е сигурно, но назад на нов Оди.

Тоа изгледа убаво и компактно и екранот се доста големи, но не е премногу голема што тоа не се случува да се вклопи во вашиот џеб. Качил се на ОМД дискови и тоа е за сите ќе биде преку мемориски картички или слични и тоа целосно се интегрира со PS3.

Се очекува да биде надвор пред Божиќ, ја добиете вашата цел во рана.

Spec

  • 3.8-инчен дисплеј (резолуција е непозната)
  • 43 проценти полесен од PSP-3000
  • 16GB на Флеш меморија
  • Bluetooth вграден; поддржува мобилен телефон врзување и BT слушалки
  • Не ОМД диск
  • Memory Stick Micro слот
  • Нови Gran Turismo, Little Big Planet и нови Метал Gear Solid (!) на пат
  • Целосна PlayStation Мрежна поддршка (филм и ТВ имот / набавки)
  • Интеграција со PlayStation 3 (работи исто како PSP-3000 прави)
  • Sony прикази за секој од своите производи како "10-годишен животен циклус на производите," па PSP "треба да се живее."

За повеќе информации видеа и линкови Проверете Engadget

Треба некои подарок идеи за фотограф?

Ok, па другата половина или некој член од семејството има фотографија хоби и не знаат што сакаат. Па еве неколку идеи кои можеби ќе сакате да купите тие.

Помалку од £50

Crumpler Muffin Top

Crumpler Кифла Врвот

Crumpler – Кифла врвот 4000 или 5500Рамо камера торба – Да, тоа е она што на своите нарекува, тоа би можело да се чудат име (буквално сите таму и кеси се направи), но неговиот добар торба и тие, исто така, направи голем спектар. Компанијата е малку надвор победи, но нема ништо лошо во тоа. Јас отидов за Прилично момче во минатото, но ова е најновата преку рамо камера торба што тие ги нудат. На 4000 и 5500 ќе носат и SLR и неколку перспектива 5500 може да носите полначот и блиц, како и совршено да ги преземе за еден ден патување или на одмор да го носат на вашиот опрема во текот на денот. Јас отидов за еден од овие затоа што тоа не изгледа како на камерата торба и со надеж дека ќе се привлечат помалку внимание како резултат на тоа. На неодамнешната посета околу Med на крстарење на Барселона и Рим тоа беше совршен. Камерата надвор од сајтот, но лесно за рака и баласт на рамо помага при справувањето со тежина од SLR.
[ад#crumpler-торба]

[ад#postlinks]

£50-£100 Чистење

Видлива Прашина Арктикот Пеперутка SL724 – Секој фотограф со SLR добива спецификации на нечистотија таму сензор на некое време или друг, но како ќе се чисти без да се оштети? Добро Видлива прашина 'Арктикот Пеперутка" е одговорот. Овој модел може да се најде како дел од комплет од Warehouseexpress тоа, исто така, дава осветлена сензор на слики и други чистење брисеви и течности. Во основа, ќе го добиете само за сè што ви треба да се погледне по благи знаци на сензор на SLR камера совршен подарок за некого кој нели доби сите чистење битови кои штотуку започна, ова е мора да има.

Tripod

Manfrotto MN190XPROB Tripod £77 – Само за секој фотограф треба tripod на некое време или друг, туку на лице кое не знае ништо за нив она што им се добие? И со Manfrotto вие не може да оди далеку во ред јас би класа нив како BMW на tripod светот, добро направени, се справи со добро, но не чини богатство. Овој модел неодамна е во тек со некои нови карактеристики што го прави преземањето на шут, ќе треба полесно и побрзо. Нозете ослободување брзо, тоа не е премногу тешка, но тоа е здрав и може да се направи колоната оди хоризонтално надвор од средината на tripod да им помогне да се добие во близина на предмет при преземањето на макро снимки што е многу корисно. Мојата единствена коментар е дека тоа не оди многу висока, ако лицето на кое тоа случува да се користи, тоа е 5'11 или над потоа да се погледне во 055XPROB (£110) како што се протега на поголем кога е потребно, но тогаш тоа е сосема малку потежок, или се големи.

О, една друга работа, ви треба главата. Ова е малку што оди на врвот на tripod која ви овозможува да се качи на камерата за да го tripod. За ова ниво на tripod добие 486RC2 глава нејзините околу £35-40. Ќе имаат МНОГУ среќен фотограф, ако ги купите на оваа комбинација.

£100+

Ова е местото каде што работите може да се добие малку незгодно имам една дополнителна работа, но имајте на ум дека се што досега не се спомене вистинските камера. Во £100+ ќе треба да се погледне во добивање на одредени работи во врска со камерата тие го имаме. Тоа е Канон, Nikon или можеби дури и Pentax, бидејќи тоа го прави огромна разлика како да се она што може да биде најдобро да добие и ако тоа дури и ќе одговара на камерата. На ова ниво ќе треба да прашате за она што леќа тие би сакале и колку нешто што се гледа е или да добијат идеи од добра камера продавница направи забелешка на моделот на камерата тие мора пред да одите иако.

Целосна Камера Торба

Lowepro Trekker / Trekker AW / Compu – Сега ова може да се добие незгодно, но треба да се погледне во Lowepro. Што точно торба може да се фаќате за тоа колку сакате да потрошите и кои леќи тие го имаме. Бидејќи ова е, најверојатно, еден подарок, за некој кој не мора премногу леќи јас би се обратите за било Lowepro Природата Trekker II AW Црна £140 или Lowepro Фото Trekker AW II Црна £165. Зошто се тие добри? И тие имаат сé; Простор, тие може да се вклопат само за секој леќа тие некогаш ќе треба да се продавница за аматерски најмалку. Тие се водоотпорни, може да се одржи tripod на страната на торба и да имаат малку повеќе cubbyholes отколку што можат да се тресат стап на. Тие се поместена сите над местото за заштита на опремата и на задната страна за да се заштитите од веројатно значителна тежина може да треба да се одржи.

Има толку многу други идеи, јас може да го даде јас ќе се случува засекогаш, но тука мора да haves за фотограф или секако предмети како нив. Стави ја на овој начин СИТЕ тие се на мојот Божиќ листа и јас секако направи моето истражување.

Места за да се купи

Ако сте во потрага на Интернет тогаш места, како на Склад се Изразуваат и Jacobs се добри, have a look at the сака на Амазон, како и. Бидете внимателни со места како Jessops на високо улица, тие не цена натпревар други high street продавници, но можете и често ќе плати премија за ист производ, листата погоре ќе чини £100 повеќе ако се купи од нив се стави на тој начин. Во потрага за некои леќи или опрема и сакате да се добие добра работа? тогаш ова е местото да се провери, јас го користам цело време препорачува линк за да обележите CameraPriceBuster.

[ад#postlinks]

[ад#post-слика]

Bye Bye Nokia 5800, здраво Nokia N97 iPhone убиец

Па погледнете што се Nokia има само најави. На сите нови врвот на опсег Nokia N97 заврши со 3.5" 640×360 екран, 5Mpix carl Zeiss камера и qwerty тастатура во пакет само за иста големина како на iPhone. Но, како го прави ова звучи како цитат од соопштението, "Од десктоп на лаптоп и сега на вашиот џеб, Nokia N97 е најмоќниот, мулти-сензорни мобилен компјутер во постоење", рече Jonas Geust, Заменик на Претседателот, наслов на Nokia Nseries, тоа не може да се дојде доволно брзо.

Големината во споредба со iPhone.

Телефон: 115 mm x 61 mm x 11 mm
iPhone 3G: 115.5 mm x 62.1 mm x 12.3 mm
Nokia N97: 117.2 mm x 55.3 mm x 15.9 mm

Не е доволно.., потоа како не 37hrs на репродукцијата на музика или 4.5 часот на филм репродукција, па така доби голема животниот век на батеријата. На екранот е 16×9 и прилично добра резолуција и со пукање форма фактор, 32Gb на инсталираните меморијата, ова може да биде телефонот да се има во првата половина на 09 кога тоа треба да биде објавен. Мислам дека ќе одам да се добие една.

Ажурирање: се Најде врска до целосната спецификации лист – Уживајте – N97 Целосна спецификации лист.
[ад#postlinks]

Visit Us On TwitterCheck Our Feed